Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Üniversitede Futbol Turnuvası Başladı

Üniversitede Futbol Turnuvası Başladı
Eklenme Tarihi : 13 Kasım 2018, 10:47
Mardin Valiliği, Mardin Artuklu Üniversitesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Kurumlararası Cumhuriyet Futbol Turnuvası tüm hızıyla başladı.

Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca koordinasyonu sağlanan turnuva fikstürünün kurayla belirlendiği bilgisini veren Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Cumhuriyet Futbol Turnuvası’yla Mardin’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet veren personellerin kaynaşması, sosyal alanlarda daha aktif olmalarının hedeflendiğini belirtti.


Kamu personelinin arta kalan zamanlarında spor yaparak bedenlerine yapacakları sağlıklı yatırımlarla dinç ve dinamik bir toplum oluşturulması noktasında üniversite olarak lokomotif rol üstlendiklerini belirten Rektör Ağırakça, kamusal alanda verilen hizmet kalitesinin sağlıklı beden ve dolayısıyla sağlıklı bir ruh yapısıyla sağlanabileceğini, kişinin hayattaki verimliliğinin artmasında sporun çok önemli rol oynadığının altını çizdi.


Üniversite ile Mardin İlinin diğer kamu ve kuruluşları Personelinden oluşan “Cumhuriyet Futbol Turnuvası” futbol fikstür takımları arası karşılaşma maçlarının Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Kampüs Spor Tesislerinde yapıldığı bilgisini veren Prof. Dr. Ağırakça,


“Tüm gün masa başı çalışmak zorunda olan personelimizin hareketli yaşama kazandırılması maksadıyla bu tür etkinliklerin organize edilmesi kamu kurum ve kuruluşları arasında iş birliği ve koordinasyona olumlu yansıyacaktır.” dedi.


Mardin ili genelinde 16 kurumun yanı sıra üniversitenin fakülte ve yüksekokullarının da katılım gösterdiği turnuvanın 22 Kasımda gerçekleştirilecek final maçı ile sona ereceği bildirildi.Bu haber 507 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar