Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Binlerce Kişi Harire Şenliği'nde Buluştu!

Binlerce Kişi Harire Şenliği'nde Buluştu!
Eklenme Tarihi : 20 Ekim 2018, 17:44
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa şehirde sağlanan huzurla yıl içinde 3 milyon ziyaretçi geldiğini aktarırken, Mardin'i daha güzel günlerin beklediğini belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez düzenlediği Harire Şenliği yine binlerce vatandaşın, yerli ve yabancı ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. Tarihi Mardin’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Şenlikte Mardin’e has bir ürün olan harire yapılırken, binlerce vatandaş harirenin tadına baktı. Ayrıca etkinlikte reyhani ve halaylar çekilirken, Mardinli vatandaşlar coşkularıyla güzel bir güne imza attılar.


3 milyon ziyaretçi


Şenlikte bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin’in 2 yıl içinde önemli değişimler yaşadığını ifade etti. Yaman şunları söyledi: “2 yıldan bu yana ilimizde Vali ve Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Mardin’in iki yıl önceki haliyle bugünü karşılaştırdığımızda çok farklı bir yerde olduğunu görmekteyiz. İlk geldiğimizde insanlar mutsuz, kimsenin ağzını bıçak açmıyor ve terör kabus gibi ilimizi sarmıştı. O gün ‘Sabredin güzel günler gelecek’ demiştim. Siz değerli hemşehrilerimiz sabrettiniz ve dualar ettiniz. Bizlerin terörle olan mücadelesine destek verdiniz. Şimdi ise gördüğünüz gibi otellerde yer yok ve sokaklarımız dolu dolu. Bunun yanında 3 milyon civarında misafir ilimizi ziyaret etti. Bu sayı yıl sonuna kadar daha çok artacak”


Türkiye’nin en çok merak edilen şehriyiz


Mardin’in daha da güzellikler yaşayacağını dile getiren Yaman, “ Son 1.5 yıldır Türkiye’nin en çok merak edilen illerin arasında yer alıyoruz.  Artık ne devletimizin ve hükümetimizin ve belediyelerimizin terör örgütüne verilecek tek bir kuruşu bile yok. Bu nedenle Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin bütçeleri de dağa taşa değil, siz değerli hemşehrilerimize harcanıyor. ‘Sizin için çalışıyoruz” diye çıktığımız bu yolda herkesin yüzü gülüyor. İlçe belediyelerimiz geçtiğimiz haftalarda festivaller yaptılar. Oradaki coşku görülmeye değerdi. Bugün bu coşku burada devam ediyor. Yaptığımız etkinlikle bir geleneğe sahip çıkmakla beraber, yine vatandaşlarımızı mutlu ettik. Bundan sonra da sizin için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi


Konuşmaları ardından Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman şenlik alanında harire dağıtımı yaptı.


Bu haber 1302 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar