Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Kadınlar, Kurslarla Sağlık Buluyor!

Mardin'de Kadınlar, Kurslarla Sağlık Buluyor!
Eklenme Tarihi : 30 Ağustos 2018, 14:12
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman 'İlimizde kadınlara değer verem yönetim anlayışıyla başarılı çalışmalar gerçekleştiriyoruz' dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kadına değer veren yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor. Yeni yerinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde kadın dostu çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kadınların beslenmeleri ve sağlıklı yaşamaları konusunda da ciddi bir çalışma sürdürüyor. Bu noktada açılan Beslenme Okulu ve spor merkezleri kadınların kilo vermelerinin yanı sıra sağlıklı beslenmelerine olanak sağlıyor. Yaklaşık 45 gün önce açılan beslenme okulunda kurs alan kadınlar, spor merkezinin de katkısıyla önemli kilo kayıpları sağladılar. Bu sayede yapılan çalışmalar hedefine ulaşmaya başladı.


Olumlu destek


Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Kadınlarımızı düşünen bir yapıda proje ve etkinlikler sürdürüyoruz” dedi. Yaman , “Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin değişimi ve gelişimi için çaba veriyoruz. Biz vatandaşlarımızın mutlu olması için sosyal projelere de öncelik veriyoruz. Bu noktada dezavantajlı gruplar bizler için son derece önemlidir. İlimizde yaşayan kadınların da mutlu olabilecekleri projeleri hayata geçiriyoruz. Yeni yerinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bu konuda öncülük etmektedir. Merkezimiz kadınlarımıza yönelik kursların yanı sıra kadınlarımızın yaşamlarına olumlu destekler sağlamaktadır. Bu çalışmalardan birisi de kadınlarımızın sağlıklı yaşamaları ile ilgili çalışmalardır” diye konuştu.


Sağlıklı yaşama katkı


Sağlıklı yaşam ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yaman şöyle devam etti: “Merkezimizde açtığımız spor salonu kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü. Kısa sürede 1000 civarında kadın spor salonumuzdan faydalandı. Biz dengeli ve sağlıklı beslenme ile ilgili olarak da çalışma yapmak istedik.  Bu nedenle Beslenme Okulu projesini başlattık. 45 gün önce açılan okulumuzda 80 kadın katılım sağlamakla birlikte, kadınlar diyetisyenimiz eşliğinde  yaptıkları yemeklerde sağlığı sağlamanın yollarını da öğrendiler. 45 günlük süre içinde Beslenme okuluna gelen kursiyerler yaptıkları sporun da katkısıyla önemli oranda kilo kaybı gerçekleştirdi.  Bu mutluluğu sağlamak bizim ne denli güzel iş yaptığımızı bir kez daha gösterdi”Bu haber 480 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar