Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Hayvan Dostu Örnek Belediye!

Hayvan Dostu Örnek Belediye!
Eklenme Tarihi : 14 Ağustos 2018, 10:11
Bünyesinde açtığı Sokak Hayvanları Şube Müdürlüğü ile sosyal sorumluluk denilebilecek çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı tam teşekküllü Hayvan Hastanesi ile başarılı operasyonlara imza atıyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman bünyelerinde yer alan hayvan barınağının Türkiye’nin en başarılı barınaklardan birisi olduğuna dikkat çekerken, “Ekiplerimiz farklı türde birçok hayvanın tedavisini üstlenmekte ve sosyal sorumluluk örneği göstermektedir. Bünyemizde kurduğumuz Sokak Hayvanları Şube Müdürlüğü ile daha güzel işler yapacağız dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağı yaptığı çalışmalar ile örnek olmaya devam ediyor. Bünyesinde açtığı Sokak Hayvanları Şube Müdürlüğü ile sosyal sorumluluk denilebilecek çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi,  hizmete açtığı tam teşekküllü Hayvan Hastanesi ile başarılı operasyonlara imza atıyor. Son olarak asfalt ziftinde yaşam mücadelesi veren bir köpeği kurtaran ve sahibi tarafından eziyet gören bir atı da tedavi altına alarak tedavisi için İstanbul’a sevk eden barınak herkesin beğenisini kazandı.


Örnek çalışmalar


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman “Hayvan barınağımız başarıları ile adından söz ettiren bir hale gelmiştir” diye konuştu. Yaman, “Biz sokak hayvanları konusundan en başından bu yanan hassas bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Gerek personel  gerekse ekipmanlarımız konusunda günden güne gelişen hayvan barınağımızın çalışmaları takdir almaktadır. Biz bu konudaki hassasiyetimizi kurduğumuz Sokak Hayvanları Şube Müdürlüğümüz ile gösterdik. Birimimiz son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile başarısını bir kez daha göstermiştir. ” ifadesini kullandı.


Sokak hayvanlarının dostu birim


Birimin yaptığı farklı çalışmalardan da örnek veren Yaman şunları kaydetti: “Birimimiz daha önce sosyal medyada yaptığı çalışmalar ile gündem yaratan bir konuma gelmişti. Bünyemizde yer alan hayvan ambulansı ve tam teşekküllü hayvan hastanesi ile ilimiz genelindeki tüm sokak hayvanlarını tedavi eden birimimiz, tedavisi mümkün olmayan at ve eşek gibi hayvanları İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlere kendi imkanlarıyla sevk ederek tedavilerini sağlamıştı. Son olarak zifte bulanan ve ölmek üzere olan bir köpeği kurtaran birimimiz, çeşitli durumlardan kaynaklı gelen 40 civarında hayvanı da ameliyat ederek sağlığına kavuşturmaktadır. Biz sokak hayvanları konusunda  örnek olmaya devam edeceğiz”

Bu haber 459 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar