Mardin, Adeta Bir Spor Şehri Oldu!

Mardin, Adeta Bir Spor Şehri Oldu!
Eklenme Tarihi : 09 Ağustos 2018, 13:45
Mardin Büyükşehir Belediyesi sporun ve sporcunun dostu olma prensibiyle başladığı çalışmalara kısa sürede önemli işler sığdırdı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Büyükşehir Belediyesi takımlarının profesyonel liglerde başarıyla mücadele ettiğini kaydederken, “Spora verdiğimiz önemle gençlerimiz spora daha çok ilgi duyuyor ve Mardin’in spor geleceğini inşa ediyor”  dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi sporun ve sporcunun dostu olma prensibiyle başladığı çalışmalara kısa sürede önemli işler sığdırdı. 1.5 yıllı dönemde hentbol ve voleybol gibi branşlarda profesyonel liglerde başarı kaydeden Büyükşehir Belediyesi son olarak önem verdiği kadın basketbol takımında da müjdeli haberler aldı. Buna göre Türkiye Basketbol Federasyonu duyurusuyla Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı 1. Lige yükseldi.


Sporda müjdeler geliyor


Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman “İlimizde yaşayan gençlerimizi başarılı takımlarımızla spora teşvik ediyoruz” dedi. Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak kısa zamanda yaptığımız önemli çalışmalara spor branşını da ekledik. Bu bağlamda takımlarımızı profesyonel liglerde en iyi konumlara getirdik. Bilindiği üzere bayan voleybol ve hentbol takımlarımız en üst lig olan süper lige çıkmak adına birinci ligde mücadele ediyor. Bunun yanı sıra atletizmde sporcularımız Dünya ağ Koşuları Milli Takımına birincilikle seçildi. Ve ülkemizi Andorra’da temsil edecek.  Bisiklet sporlarında da büyük başarılar elde ediyoruz. Futbol takımımız ise BAL Ligi’nden profesyonel liglere bu yıl çıkacaktır. Son olarak mahallelere kurduğumuz  Büyükşehir Belediyemizce portatif havuzlarda yetişen yetenekli çocuklarımızla yüzme takımımızı kurduk. Şimdi ise bir müjdeli haber de bayan basketbol takımımızdan geldi. Takımımız artık birinci ligde mücadele edecek ve inanıyoruz ki süper lige çıkacak” ifadesini kullandı.


Lisanslı sporcu sayısı artıyor


Spora önem veren bir anlayışla çalışmaların süreceğini müjdeleyen Yaman, “İlimizde aktif olarak yaptığımız çalışmalar ve spora artan ilgi nedeniyle 1 500 lisanslı sporcumuz mevcuttur. Bu sayı günden güne artmakta ve Mardin’e gelecekte sağlam bir spor alt yapısı bırakmış olacağız. İnanıyoruz ki bu çalışmalar gelecekte ilimizden birçok milli sporcunun çıkmasına da katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Bu haber 1084 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardinspor Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar