Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Yaman, Haftasonu Mesaisine Devam Ediyor!

Vali Yaman, Haftasonu Mesaisine Devam Ediyor!
Eklenme Tarihi : 09 Temmuz 2018, 09:27
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, huzurun sağlanmasıyla turizmde gelinen noktanın sevindirdiğini, gelecekten de çok umutlu olduğunu söyledi.

Adnan AVUKA – MARDİN Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı  Mustafa Yaman ve eşi Avukat Gülseren Yaman geçtiğimiz cumartesi mesaisini  çarşı-pazar gezerek geçirdi. Yaman ve eşi esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu sorunlarını dinledi.


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı  Mustafa Yaman, eşi Avukat Gülseren Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Mehtap Bingül, Bilgi İşlem Daire Başkanı Cengiz Ergül ve Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Merve Erciyas, Temizlik Hizmetleri Müdürü Kadri Toparlı ile birlikte, tarihi çarşıları ve mahalle aralarındaki sokakları gezdi.  Esnaf ve vatandaşlar, vali ve beraberindekileri sevgi ile karşıladı.


Vali Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, eşi ve beraberindeki heyet ile tarihi sokakları gezdi, vatandaşlarını sevgi gösterisi ile karşılaştı. Sokakta karşılaştıkları vatandaşlar vali ve eşi ile fotoğraf çektirdi, çocuklar ise “vali amca” diye seslenerek, sevgilerini gösterdi. 5-6 yaşlarındaki iki çocuğun Vali Yaman ile sohbetleri ise dikkat çekti. Bir evin penceresinde oturun iki kardeş, “Vali amca geldi” diye sevinç çığlığı attı. Çocuklarla sohbet eden Vali Yaman, ”Ne olmak istiyorsunuz?” sorusuna; çocuklardan biri, “asker”, öbürü de “polis” cevabını verdi.


Bakırcılar, uncular ve manifaturacılar çarşısını gezen Vali Yaman ve beraberindekiler, esnaf ile sohbet edip, sorunlarını dinledi. Alış veriş yapan vali ve beraberindekiler, bir cafede oturup çay içti, gençlerle sohbet etti. Ulucami’yi ve çarşı pazarı gezen heyetten Vali Mustafa Yaman ve Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu’nun cep telefonları ile tarihi mekanları fotoğrafladıkları gözlendi.


Eski Bakırcılar, Demirciler ve Uncular Çarşılarını gezen Vali Yaman, gerekli restorasyon, düzenleme ve ıslah çalışmalarının yapılarak çarşıların turizmin hizmetine verileceğini, uncular çarşısında mahalle sakinleri için aralıklarla mini konserlerin verileceğini söyledi.


“HUZUR OLMAZSA TURİZMDEN SÖZ EDİLEMEZ”


Vali Yaman, daha sonra yaptığı açıklamada, huzur ve güveni çok önemsediklerini ifade ederek, şunları söyledi:


“Vatandaşımız için, huzur ve güven ortamını sağladık. Huzur ve güvenin olmadığı yerde ne ekonomik dengeler rayına oturur ne de turizmden söz edilebilir. Huzurun sağlanmasıyla turizmde bu yılın ilk yarısında büyük bir hareketlilik yaşandı. Bunlar sevindirici gelişmeler. Yılın ikinci yarısında da beklentilerimiz daha büyüktür. Şimdiden otellerde yapılan rezervasyonlarla doluluk oranı yüzde yüzleri buldu. Şehirde sosyal yaşamı kolaylaştıran hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler vatandaşımıza hizmet için, vatandaşımızın yaşam alanlarını iyileştirmek ve sosyal devletin gereklerini yerine getirmek için buradayız.”  


Vali Yaman ve beraberindekiler, tarihi çarşıları gezmelerinin ardından birinci cadde üzerinde gezi ve ziyaretlerini sürdürdü. Bazı vatandaşların Vali Yaman ile özel görüşmek istedikleri, Vali Yamanın görüşme taleplerini sıcak karşıladığı gözlendi.

Bu haber 591 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar