Büyükşehir Belediyesi 'Beslenme Okulu' Açıldı!

Büyükşehir Belediyesi 'Beslenme Okulu' Açıldı!
Eklenme Tarihi : 08 Temmuz 2018, 16:11
Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik sosyal ekonomik projelerini bir bir hayata geçiriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik sosyal ekonomik projelerini bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, tarafından kadınlara yönelik, beslenme okulu açıldı. 3 ay devam edecek proje kapsamında kadınlar, beslenme uzmanın yanı sıra spor, psikolog, gıda mühendisi, gıda teknisyeni ve pasta eğitmelerinin yer aldığı eğitim atölyelerinde sağlıklı ve düşük kalorili tarifelerin eğitiminden geçecek. Haftanın bir günü mutfağa girecek kadınlar, yemeklerde ki kalori miktarı ile alakalı uygulamalı ders alacaklar.


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Kadınları düşünen ve bu yönde projeler geliştiren bir belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz” dedi.


Yaman, “Bir buçuk yılı aşkın süredir kadınlara değer veren birçok projeyi hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Biz halkımıza olağan belediyecilik hizmeti veriyoruz. Projelerimizde, gençlere, öğrencilere, engellilere ve kadınlarımıza pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Onların mutluluğu için çalışıyoruz” diye konuştu.


“Kadın mutlu olursa şehir mutlu olur” diyen Yaman, “kadınların mutlu olacağı bir şehrin hikâyesini yeniden ve birlikte yazıyoruz” diye belirtti.


Ücretsiz olmasından dolayı Türkiye’de belki de ilk olacak ‘Beslenme Okulu’nun kadınlara hayırlı olmasını dileyen Yaman, şunları söyledi: “Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için beslenmenin önemini beslenme uzmanları eğitim verecek. Gıda mühendisleri, gıda yönelik tüketim nasıl olması gerektiğini konusunu aktaracak. Doğru, planlı ve özel hassasiyet gerektiren egzersiz ve spor faaliyetleri spor eğitmeni eşliğinde gerçekleştirilecektir. Beslenme alışkanlıklarının psikolojiyle olan bağı için psikolog eğitmen de bu sürecin bir parçası olacaktır.”


Beslenme okulunun yaklaşık 3 ay süreceğini belirten Yaman, haftanın 4 günü eğitimlerin devam edeceğini okulu başarı ile bitiren kadınlara 3 dalda sertifika verileceğini aktardı.

Bu haber 1509 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Sağlık Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar