Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Öğren Kazan - Üret Kazan Projesi Başladı

Öğren Kazan - Üret Kazan Projesi Başladı
Eklenme Tarihi : 07 Temmuz 2018, 11:13
Mardin Büyükşehir Belediyesi kadınlara yönelik 'Öğren Kazan Üret Kazan Projesi' hayata geçirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik meslek edindirme kursları kapsamında yeni bir projeyi hayata geçirdi. Bu bağlamda Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca, Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresi’nin desteğiyle, “Öğren Kazan Üret Kazan Projesi”ni hayata geçirdi. 15 ay sürecek proje kapsamında ilk etapta 60 kadının istihdam edilmesi hedefleniyor.


Proje kapsamında kadınlara yönelik meslek edindirme kurslarının yanı sıra sosyal, kültürel ve turistik gezi imkanı sağlanıyor.


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin’de artık esnafın, yatırımcının, gençlerin, çocukların, engellilerin güldüğü gibi kadınlarımızda gülüyor” dedi.


Projenin 15 ay süreceğini belirten Yaman, proje hakkında şunları söyledi: “Kadınlarımıza ekonomik bağımsızlık kazandıracağız. Bir sosyal kalkınma, birlikte hareket imkanı oluşuyor. Şuana kadar 60’ın üzerinde bayan burada kurs görmeye başladı. Bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz.  Burada ki çalışma biraz daha fabrikasyon hale gelecek. Mardin’in kültürünü yansıtan geleneksel ürünler ve motiflerin üretimini sağlamış olacağız. Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik daha çok projeyi hayata geçireceğimizi söylemiştik. Bunu gerçekleştiriyoruz. Artık Mardin’de esnafın, yatırımcının, gençlerin, engellilerin güldüğü gibi kadınlarımızda gülüyor. Onlara ilişkin projelerimiz bu şekilde devam edecek.”


Bu proje kapsamında üretilen ürünleri ‘saylan’ markası ile ürettiklerini aktaran Yaman, “Meslek edindirme kurslarında üretilen ürünlerin satışı için ‘amber’ adıyla satış merkezi açmıştık. Burada üretilen ürünleri kursiyerlerimize aktarıyoruz. Kadınların evlerinde ürettiği ürünleri de burada satıyoruz. Bu satışta hiçbir bedel almıyoruz, sadece aracılık yapıyoruz” diye konuştu.Bu haber 702 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar