Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'den 90 Öğrenci 7 Ülkeye Gidiyor!

Mardin'den 90 Öğrenci 7 Ülkeye Gidiyor!
Eklenme Tarihi : 07 Temmuz 2018, 11:02
Mardin Büyükşehir Belediyesi, gençlerin dünyayı tanımlarına yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

"Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" kapsamında Bosna Hersek’i gezme, görme ve tanıma fırsatı bulan gençler şimdi ise "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi" 4 kıtada 7 ülkeyi görme ve yeniden yorumlama imkânı bulacak.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin yürüttüğü ve Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresinin desteklediği proje kapsamında 12 hafta boyunca verilecek eğitimlerin ardından 90 öğrenci, Avrupa’da Almanya, Belçika, Hollanda, Afrika’da Fas, Ortadoğu’da Katar, Asya’da ise Rusya ve Malezya’yı görme imkânı bulacak.


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardinli gençlerimizle dünyayı yeniden yorumlama imkânı bulacağız”


Yaman, “Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz tarafından bize görev tevdi edildiğinde söylediğimiz bir şey vardı. Büyükşehir Belediyemizin imkânlarını özellikle bu şehrin gençlerine aktaracağımızı söylemiştik ve bu bağlamda projeler geliştirdik. "Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" dâhilinde onlarca gencimizi Bosna Hersek’e gönderdik. Buraları gezme, görme ve tanıma imkânı buldu. Ecdadımızın orada ki adaletini gördüler.” dedi.


Şimdi daha kapsamlı bir proje olan "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi”ni hayata geçirdiklerini ifade eden Yaman, bu proje kapsamında başarılı olan gençlerin eğitimler sonunda, Avrupa’dan Almanya, Belçika, Hollanda, Afrika’dan Fas, Ortadoğu’dan Katar, Asya’dan ise Rusya ve Malezya’yı görerek yeniden yorumlama imkânı bulacağını aktardı.


Proje kayıtlarının başladığını hatırlatan Yaman,  10 Temmuz günü saat 22.00’de kayıtların sona ereceğini derslerin temmuz ayı sonu itibari ile başlayacağını belirtti.


Yaman, şunları söyledi: "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projemiz” projemiz kapsamında 300 gencimiz ile eğitimlere başlayacağız. 12 hafta 24 ders üzerinden planlanan proje sonunda, teori eğitimlerini tamamlayan başarılı 90 öğrencimiz ile saha gezilerimiz ekim ayı itibari ile başlayacaktır.”Bu haber 676 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar