Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Taziye Evi Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Taziye Evi Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Eklenme Tarihi : 28 Haziran 2018, 18:22
Mardin Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerin taziye evi ihtiyacını yerine getirmeye devam ediyor.

Önceleri 300 adet düşünülen taziye evi, vatandaşların istekleri üzerine 351 adete çıkarıldı. 44 taziye evi bitirilerek mahalle sakinlerine teslim edilirken temelli atılan ve yapımı devam eden 107 taziye evi ise kısa sürede bitirilerek kırsal mahallede ki vatandaşlara teslim edilecek.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin’imizin en ücra mahallesinde dahi taziye evi ihtiyacını gideriyoruz”

“Şehri birlikte yönetiyoruz”

Bir buçuk yılı aşkın süredir vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda projelerini şekillendirdiklerini ifade eden Yaman, “Projelerimizle adeta şantiye alanına dönen şehrimizde vatandaşlarımızın istediği bir Mardin’i inşa ediyoruz. Ortak akıl ile yönettiğimiz şehrimizde eksiklikleri de sürekli hemşerilerimiz ile bir arada olmak suretiyle öğreniyoruz. Talepleri kısa sürede bitirmek için projelerimizi başlatıyoruz.” dedi.     

Bölgenin örf, adet ve geleneklerine de önem verdiklerini anımsatan Yaman, bu doğrultuda özellikle kırsal mahallelerden gelen taziye evi taleplerini karşılamak için çalışmaları hızla sürdürdüklerini belirtti.

“Gelen talepler doğrultusunda sayıyı artırdık”

Şehrin taziye evi eksikliğini gidermeyi hedeflediklerini aktaran Yaman, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günlerde 300 taziye eviyle başladık. Daha sonra gelen istekler doğrultusunda bu sayıyı 351 çıkardık. Şuana kadar 44 taziye evi bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine verdik. Temelini attığımız 107 taziye evinin çalışmaları devam ediyor. Bunları da kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Büyükşehir belediyemizin imkanlarını vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve daha güzel bir Mardin için harcıyoruz.”

Bu haber 266 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar