Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Mustafa Yaman Mardinlilerle Bayramlaştı!

Vali Mustafa Yaman Mardinlilerle Bayramlaştı!
Eklenme Tarihi : 15 Haziran 2018, 19:13
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanlığı ile Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ziyaret ederek jandarma, polis ve güvenlik korucuları ile bayramlaştı.

Musa Cihaner Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla bayramlaşan Yaman, daha sonra Devlet Hastanesi yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş dileklerini sundu.

Burada, hasta ve yakınlarıyla bayramlaşan Yaman, Atatürk Kültür Merkezinde, kurum müdürleri, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, vatandaşlar ile Valilik ve Büyükşehir Belediye çalışanları ile bayramlaştı.

“Hemşehrilerimin bayramlarını kutluyorum”

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Jandarma, polis, güvenlik korucuları ile bayramlaştık daha sonra hastanede yatan hasta ve yakınları bayramlaştık. Şimdi de hemşehrilerimizle bir araya geldik ve bayramlaşıyoruz.” dedi.

“Mardin çok kültürlü bir şehir”

Yaman, şunları söyledi: “Mardin deyince akla çok kültürlü ve çok inançlı bir şehir gelir. Bu kültürel zenginliği şehrin içtimai hayatında da görüyoruz. Bunu bayramlaşmalarda da görebiliyoruz. Şimdi de Süryani Cemaatinin değerli temsilcileri ile bayramlaşıyoruz. Süryani toplumu hiçbir etkinlikte vatandaşları yalnız bırakmıyor. Aynı şekilde Müslümanlarda Süryani ve Ezidi toplumunu hiçbir etkinlikte yalnız bırakmıyorlar. Güzel bir gelenek ve birliktelik var. Bu birliktelik özellikle son bir yıldır huzuru sağlamış oluyor. İnşallah bu birliktelik, dayanışma ve kardeşlik devam eder. Hemşehrilerimin Ramazan Bayramlarını kutluyorum.”

“Seçim için gerekli güvenlik önlemlerini aldık”

Yaman, bayramın huzur içinde geçmesi için gerekli bütün önlemleri aldıklarını belirterek, "Bayramdan sonra da seçim var. Ona ilişkin de önlemlerimiz sürüyor. İnşallah huzur içinde bayramı ve seçimleri geçireceğiz. Vatandaşımızın çok rahat iradesini sandığa yansıtabilmesi için gerekli önlemleri aldık. Güvenlik kuvvetlerimizin eğitimleri bitti. İnşallah bölgedeki huzur devam edecek." diye konuştu.

Bu haber 601 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar