Yeşilli Kiraz Festivali'ne Büyük İlgi!

Yeşilli Kiraz Festivali'ne Büyük İlgi!
Eklenme Tarihi : 11 Haziran 2018, 15:44
Mardin Valiliği öncülüğünde Mardin Büyükşehir Belediyesi, Yeşilli Kaymakamlığı ve Yeşilli Belediyesi'nce düzenlenen 14. Uluslararası Kiraz Festivali bu yılda büyük ilgi çekti.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve renkli görüntülerin de sergilendiği festival, Çorum ve Yeşilli Belediyesi’nin organize ettiği "Kardeşlik İftarı" ile başladı. Festivale akın eden vatandaşlar kardeşlik duygularının zirve yaptığı festivalde birlikte dua ederek birlikte iftarını açmanın mutluluğunu yüreğinin derinliklerinde hissetti.

Suriyeli Hafız Muhammed Cemal Şevke'nin Kur'an-ı Kerim okuduğu festivalde, ilahi sanatçılar birbirinden güzel ilahiler ve  konseri verdi.

"MARDİN ARTIK HUZUR LİMANI HALİNE GELDİ"

Mardin  Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, iftarın ardından yaptığı konuşmada, kentte 2 yıl önce göreve başladığını, o sene düzenlenen festivalin terör saldırıları nedeniyle buruk geçtiğini anımsattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümeti ve vatandaşların desteğiyle terörün bitirileceği sözünün verildiğini aktaran Yaman, şöyle dedi:

"O zaman herkesin morali bozuktu, kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. Çünkü Midyat'ta terör saldırısı nedeniyle şehitlerimiz vardı. O zaman, 'Merak etmeyin bu terör belasından kurtulacağız.' demiştik. Cumhurbaşkanımız önderliğinde hükümetimizin kararlı tutumuyla idari amirler, güvenlik güçleri ve Mardinliler, bu terör belasını hep birlikte yendik. Şu anda Nusaybin, Artuklu, Savur, Dargeçit bütün Mardin artık bir huzur limanı haline geldi. Artık hepimizin yüzü gülüyor. Bu huzur bayramının böyle devam etmesini arzu ediyoruz."

Yaman, 16 Kasım'da verilen yerel yönetim görevini de en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olduklarını vurgulayarak, hem huzurun hem de yerel hizmetlerin artarak süreciğini sözlerine ekledi.

“24 HAZİRAN DEVLETİN BEKASI İÇİN ÖNEMLİ”

AK Parti MKYK Üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, AK Parti hükümetlerinin bu bölgeye çok önemli hizmetler yaptığına dikkati çekti.

Hizmetlerin sürmesi için önemli bir seçime doğru gittiklerini kaydeden Alkış, şunları belirtti:

"24 Haziran devletin bekası için önemli. Bu seçim hem ülkemiz hem coğrafyamız adına çok önemli bir viraj. Eğer 24 Haziran'ı başarı ile tamamlarsak AK Parti hükümetinin bundan sonra yapacağı icraatlar başarıyla devam edecek. Ülkemizin bekası da, bütün dış güç ve üst akıllara cevap vermiş olacak. 16 yıl önceyi hatırlayarak geleceğimizi ona göre inşa edelim."

EN GÜZEL KİRAZ YARIŞMASI

Festivalde 200 çiftçinin katılımı ile "En güzel kiraz" yarışması düzenlendi. Finale kalan 44 kiraz üreticisinin meyveleri jüri tarafından değerlendirmeye alındı.

Değerlendirme sonucu birinci Şeyhmus Erdoğan, ikinci Mashar Özdemir ve üçüncü Özcan Bulut'a altın ve çeşitli ödüller verildi.

Tören sona ermeden kiraz festivali nedeniyle bir aile fotoğrafı çekildi. Çocuklar için oyunlar sergilendi.

 

Bu haber 1070 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar