Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

2. Geleneksel Yıl Sonu Ödül Töreni Düzenlendi

2. Geleneksel Yıl Sonu Ödül Töreni Düzenlendi
Eklenme Tarihi : 06 Haziran 2018, 16:41
Öğrenciler ile Öğretmenler için 2. Geleneksel Yıl Sonu Ödül Töreni düzenlendi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Atatürk Kültür Merkezi’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılında ödül almaya hak kazanan öğrenciler ile öğretmenler için ‘2. Geleneksel Yıl Sonu Ödül Töreni’ düzenlendi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı ve hükümetin destekleriyle, Anadolu’nun en ücra yerlerine kadar eğitimin gittiğini belirtti.

Mardin’in, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu işin öncülüğünü yapan illerden bir tanesi olduğuna işaret eden Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak son bir buçuk yıldır, öğrenci ve gençlerimize çok büyük katkılar sağlıyoruz. Bu bağlamda bilgi evleri, gençlik evlerini açtık. Kışın bu pateni yazın ise havuz projesi ile sportif faaliyetlerimiz oluyor.”  

Süreklik vatandaşlarla iç içe olduklarını vurgulayan Yaman, “Çocuk Gülerse Şehir Güler’, kapsamında çocuklara, ‘Gençler varsa gelecek var’ gençlere, ‘Kadın mutlu olursa aile mutlu olur’ kadınlara, dokunmaya çalışıyoruz. Şuanda mardinmasa ile beraber yüz yüze görüştüğümüz hemşerilerimizin sayısı 400 bini buldu. Bütün vaktimizi vatandaşlarımızla birlikte geçiriyoruz. Sürekli çocuklarımızla birlikte olur ve onların dediklerini yapmaya çalışıyoruz.” diye belirtti.

Yaman, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Mardin yıllardır eğitime önem veren bir şehir. Zaman zaman terörle alakalı kesintiler olsa da, bu şehrin üzerine konmuş bir toz olarak düşünün. Üfürüyoruz geçiyor. Mardin, tekrar eski kodlarına yeniden dönüyor. Mardin, gençlerine, çocuklarına, öğrencilerine, kadınlarına ve geleceğine önem veren bir şehir. İnşallah, bunu hızlandırmaya çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından, bir yıl boyunca çeşitli yarışmalarda derece giren öğrencilere ödülleri verildi. Çekilen aile fotoğrafının ardından program son buldu.

 

Bu haber 346 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar