Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Biten Projelerin Açılışı Yapıldı!

Mardin'de Biten Projelerin Açılışı Yapıldı!
Eklenme Tarihi : 05 Haziran 2018, 01:49
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreni kapsamında, Mardin'de yapımı tamamlana projelerin açılışı yapıldı.

Ankara'da düzenlenen Dünya Çevre Günü dolayısıyla 50 ilde yapımı tamamlanan ve toplamda 101 adet projenin toplu açılış töreni kapsamında Mardin’de, Kızıltepe (Güney) Atıksu Arıtma Tesisi, Yeşilli (Kuzey) Atıksu Arıtma Tesisi,  Atıksu Kolektör Hatları ve Kanalizasyon Şebekesi ile İller Bankası tarafından yaptırılan Nusaybin Kısmi Kanalizasyon Şebekesinin açılışı gerçekleştirildi.


ATO Congresium'da ki Van, Mardin, Kahramanmaraş, Samsun ve Sakarya'ya illerinde canlı bağlantıların yapıldığı toplu açılış törenine, Mardin’deki Kızıltepe (Güney) Atıksu Arıtma Tesisinden katılım gösterildi.


Başbakan Binali Yıldırım’ın video konferansla vatandaşlara hitap ettiği tören kapsamında, yapımı tamamlanan 4 projenin açılışı gerçekleştirildi.


Başbakan Binali Yıldırım, "Atık su arıtma ve entegre katı atık yönetim hizmetini yeni dönemde şehirlerde yaşatan tüm vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere 81 milyon nüfusun yaşadığı her yere yaygınlaştıracağız. 50 milyon vatandaşımız katı atık ve arıtma hizmetinden yararlanıyor. Bunu nüfusun tamamına taşımak için gerekli çalışmaları yapıyoruz." dedi.


Tesislerin Mardin’e hayırlı olması temennisinde bulunan Yıldırım, şunları söyledi: “Mardin Kızıltepe’de ki yatırımın tutarı yaklaşık 318 milyon lira. Gayet güzel, modern bir arıtma tesisi olmuş. Bundan böyle Kızıltepe’de atıklar bu tesiste arıtılacak ve çevre kirliliği önlenmiş olacak. Bir yandan terörün yaralarını sararken bir yandan da bölgenin geleceğine yönelik projeleri de hayata geçiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Bu haber 683 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar