Foto Maraton Yarışmasının Sonuçları Açıklandı!

Foto Maraton Yarışmasının Sonuçları Açıklandı!
Eklenme Tarihi : 07 Mayıs 2018, 16:53
Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ortaklığında düzenlenen mardinmasa organizasyonunda bitirilen Mardin 3. Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi.

Mardin 3. Ulusal Foto Maraton Yarışmasının şehre kazanımlar sağladığını kaydeden Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizin güzelliklerinin bir kez daha ortaya çıkması adına faydalı bir organizasyon oldu. Ayrıca şehrimiz fotoğraf sanatçılarının gözüyle en iyi şekilde tanıtıldı” dedi.


Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ortaklığında düzenlenen “mardinmasa” organizasyonunda bitirilen Mardin 3. Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi. 5 gün süren yarışmada  farklı şehirlerden gelen 365 fotoğraf sanatçısı yaklaşık 2 bin fotoğrafla  Mardin’in kültürel, tarihi ve folklorik özelliklerini fotoğrafa yansıttı. Yarışma Mardin’in tanıtımı için de olumlu etki sağladı. Yarışma sonunda birbirinden güzel fotoğrafların seçilmesi esnasında jüri üyeleri ise oldukça zorluk yaşadı.


Mardin Değişiyor


Yarışma hakkında açıklama yapan Mardin Vali/ Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bu tür organizasyonlar ilimizin daha iyi yerlere gelmesi adına fayda sağlıyor” ifadesini kullandı. Foto Maraton ile birçok fotoğraf sanatçısının Mardin’e geldiğini vurgulayan Yaman, “Mardin’de yaşanan değişim ve gelişim ilimizin kalkınmasını sağlıyor. Huzurun hakim olduğu ilimizde ilginin daha da artması için uluslararası ve ulusal çapta etkinlikler yapıyoruz. Organizasyonlar turizmin gelişmesinde önemli bir yer tutuyor. Bu bağlamda son aylarda düzenlediğimiz ve ev sahipliği yaptığımız etkinlikler dikkatler bir kez daha şehrimize çekmiştir” dedi.


Eserler Tanıtıma Katkı Sağlar


Yarışmada çekilen her bir karenin birbirinden değerli olduğuna işaret eden Yaman, “Fotoğraf sanatçılarımız 5 gün boyunca güzel Mardinimizin çeşitli noktalarında çekimlerini yaptılar. Farklı bakış açılarıyla ilimize farklı bir boyut kazandıran sanatçılarımızın eserlerini tanıtım etkinliklerinde kullanacağız.  Buraya gelen fotoğraf sanatçıları aynı zamanda ilimizin tanıtım elçileri olacak. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.


Diğer yandan yarışmada dereceye giren fotoğraf sanatçıları şöyle oldu:


10 adet başarı ödülü kazanan fotoğraf sanatçıları (2 bin TL ödül kazananlar)


Kemal Özkılıç, Enes Top, Fırat Kıztanrı, Mehmet Aslan, Merve Ergin,  Murat Kaplan, Şükrü Abal, Kahraman Bekçili, Hakan Gümüş


Engelsiz Mardin Adına Özel Ödülü (1000 TL)


Ali Sözen


Muhammed Fatih Safitürk Özel Ödülü (1000 TL)


Hakan Gümüş


Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü (1000 TL)


Murat Bakmaz


Mardin Valiliği Özel Ödülü (1000 TL)


Uğur Çimen


Seçici Kurul Özel Ödülü (1000 TL)


Uğur Çimen


Ayrıca 10 adet fotoğraf sanatçısı mansiyon ödülü alırken 50 adet de sergileme ödülü verildi.Bu haber 987 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar