Mardin'in Geleneksel Onur Ödülleri Verildi!

Mardin'in Geleneksel Onur Ödülleri Verildi!
Eklenme Tarihi : 06 Mayıs 2018, 22:07
Geleneksel 'Mardin Onur Ödülleri' Mardin Müzesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Valiliği ve MARSEV; Mardin’in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla seçici kurulunu Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, DİKA, MARSEV, MARTOD, KEDEV, MAKİDER, Mardin Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği, Mardin Sakatlar Derneği, Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Deyrulzafaran Manastırı Bakım Onarım ve Yaşatma Derneği’nin temsilcilerinin oluşturduğu ve bu yıl beşincisi sahiplerini buldu.


Programın açılış konuşmasını yapan  emekli Vali ve Cumhurbaşkanı eski Genel Sekreteri MARSEV  Genel Başkanı Kemal Nehrozoğlu, toplantının küçük olmasına karşın Mardin kokan bir mekanda yapılmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, ”Burada çeşitli yaş gurupları ve mesleklerde görev yapan çok farklı işler yapan insanlar olarak toplandık. Mardin,e hizmet aşkı sevdasını ödüllendirmek gerek diye Valiliğimizin himayesinde üniversitemiz ile birlikte başlattık. Mardin’e hizmet edenler sadece ödül alanlardan ibaret değil. Mardin’i seven değerli dostlarımız, gönül hepsine birden o ödülü vermek geçiyor. Bunu bir sıraya koymak lazım ama bu sıranın bir öncelik sırası olmadığını kesinlikle belirtilmek istiyorum.  Mardin’e değer ve destek veren Mardin’i seven herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi. 


“NİTELİKLİ MİSAFİR ALMAYA BAŞLADIK”            


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ise törende yaptığı konuşmada, Mardin’de yaşanan yoğunluğa dikkat çekerek, şu ifadelere yer verdi:


“Dostlara bile kalacak yer bulamıyoruz. Baharın başlangıcı ile çok hareketli bir sezonu birlikte geçiyoruz. Geleneksel hale gelen ödüllerin şöyle bir önemi var; marifet iltifata tabidir. Şuan yüzde 300 bir artış var. Dostların bizden istediği yapağı bulamıyoruz. Birinci caddede kalabalıktan yürüyemiyoruz. Nitelikli bir misafir almaya başladı şehrimiz. Yatılı gelen çok önemli isimleri de şehrimizde ağılıyoruz. Bu bizi sevindiriyor ve hep gayretler var her sene herkese ödül verme şansımız yok ama her yıl ödüllerimizi veriyoruz. Çok sayıda etkinlik var önümüzdeki günlerde de devam eden etkinliklerimiz var. Hep beraber Mardin için çalışacağız. Sabancı müzesinde çok güzel bir sergi açtık. Mardin’de doğmak önemli ama Mardin’i sevmek daha önemli. Çalışmalarımız devam edecek emeği geçen herkesi kutluyorum. Mardin hep böyle mutlu olsun.”


Mardinliler Eğitim ve Dayanışma eski Başkanı Fehmi Tahincioğlu’na tanıtım, Mardin Kent Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan’a kültür, sanat, edebiyat ve mimari, MARDİUS Konağı Sahibi Günel Ensariy’e girişim ve yatırım, Davut Selim Marka Çerezleri  3.cü kuşak sahibi Davut ve Levent Ayla Kardeşler’e, turizm emekçileri ve belediye ve kent konseyi eski Başkanı Aydın Saraçoğlu’na Özel Onur Ödülü kategorisinde Mardin onur ödüllerine layık görüldü. 


Ödüller, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Emekli Vali ve Cumhurbaşkanı eski genel sekreteri MARSEV Başkanı Kemal Nehrozoğlu’na, MAREV Başkanı avukat Haluk Eldem ve il Emniyet Müdürü Hasan Onar tarafından  sahiplerine verildi.


“YATIRIMLARINIZI MARDİN’E YAPIN”


MAREV Genel Başkanı Avukat Haluk Eldem, burada toplanan ve içlerinde iş adamı ve sanayicilere seslenerek, şöyle dedi:


“Yatırım yapacak herkese devletin gereken her türlü yardımı yapacağını taahhüt ediyorum. Sizler sanayici iş adamısınız. Gelin Mardin’de yatırımlarınızı yapınız. Sizlere faydası çok olacaktır, bunu bilin Mardin her türlü yatırımlara müsaittir ve büyük kazanç kapısıdır.”

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar