Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Tüfekçioğlu Ailesinden Mardin'e İki Okul!

Tüfekçioğlu Ailesinden Mardin'e İki Okul!
Eklenme Tarihi : 26 Nisan 2018, 20:04
Mardin'e vefa borcunun olduğunu ifade eden Tüfekçioğlu, doğduğu kente 2 adet okul yaptıracağını söyledi.

Mardin’in tanınmış ailelerinden olan Tüfekçioğlu ailesi Mardin’den göç edip geldikleri İstanbul’da iş hayatlarını başarıyla sürdürüyor.


Tüfekçioğlu ailesi mensubu iş adamı Çetin Tüfekçioğlu, Mardin’de bıraktığı kariyer, saygın iş adamı kimliğini Türkiye’nin kalbi olan İstanbul’da da devam ettiriyor. Mardin’e vefa borcunun olduğunu ifade eden Tüfekçioğlu, doğduğu kente 2 adet okul yaptıracağını söyledi. 


İstanbul Kozyatağı’nda yeni ofislerine taşınan Çetin Tüfekçioğlu, “Ailemin bize bıraktığı kariyeri Tüfekçioğlu’nun evlatları olarak sürdürmek bizim boyumuzun borcudur.” dedi.


Türkiye’nin  prestijli projelerinden olan Sabiha Gökçen Havaalanı, U.N.D .Rono Tersanesi, Pendik Kurtköy bağlantısı otoyolu, Formula -1 pisti, bağlantı yolu, HES projeleri ve  Nato akaryakıt boru hattı döşemesi, pompa istasyonları, uçak  sığınakları gibi işleri  başarı ile  bitiren Tüfekçioğlu, şimdi de kentsel dönüşüm ve alt yapı projeleri ile iş hayatını sürdürüyor.


İnşaat sektörü dışında eğitim sektörüne de el atan Tüfekçioğlu,  doğup büyüdüğü Mardin’e de bir eğitim  projesi hazırlıyor. Bu proje de  Anadolu orta okul ve liseden oluşacak bir kompleksin hayata geçirilmesi amacıyla resmi işlemlerin devam ettiğini belirten başarılı iş adamı Çetin Tüfekçioğlu,  “Bu işe de kısa bir süre sonra başlayabileceğimizi düşünüyoruz. Mardin’e hizmet etmek  bir borçtur.” şeklinde konuştu.


Yeni açtığı ofisinde konuklarını ve hemşerilerini ağırlayan  Tüfekçioğlu, kendisi için önem arz eden eğitim işi projesini ünlü ressam İsmet Yedikardeş ve arkadaşları ile paylaştı.


Ofisin açılışında İstanbul’da bulunan Mardin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vakıf başkanları, iş adamları ve birçok bürokrat hazır bulundu.

Bu haber 694 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar