Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Yaman'dan Yatırımcılara Önemli Çağrı!

Vali Yaman'dan Yatırımcılara Önemli Çağrı!
Eklenme Tarihi : 25 Nisan 2018, 20:38
Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin'e oteller yapan kazanır diyerek turizm yatırımcılarını şehre davet ederken, gelen yatırımcılara da her türlü desteği vereceklerini belirti.

Mardin son yıllarda kavuştuğu huzurun ardından birçok konuda güzel gelişmeler yaşıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin incisi konumunda olan, birçok dile ve dine ev sahipliği yapan, tarihi özelliklerini kaybetmeyen ve kardeşliğin örnek şehri olarak kabul edilen Mardin’de sağlanan huzur ile turizmde patlama yaşanıyor. Oteller ve misafirhanelerde rezarvasyonlarda bile iki ya da üç ay ileri tarihler doldu. Bunun yanı sıra Mardin halkı ise gelen ziyaretçileri  evlerinde ağırlamaya başladı. Öte yandan 1+1 apartlarda da doluluk yaşanıyor.  Mardin’de turizmdeki göstergelerin çok iyi gitmesi üzerine Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ise yatırımcılara seslendi. Yaman, “Mardin’e oteller yapan kazanır” diyerek turizm yatırımcılarını şehre davet ederken, gelen yatırımcılara da her türlü desteği vereceklerini belirti.


Cazibe merkezi olduk


Konu hakkında açıklama yapan Yaman şunları kaydetti: “Biz ilimizde sağladığımız huzurla birlikte yoğunluk bekliyorduk. Eylül’den itibaren ilimizde yoğun bir turist akını var. Gün itibariyle 6 bin 500 yatak kapasitemiz doldu. 1+1 apartlar da doldu. Vatandaşlarımız da evlerini gelen konuklarımıza açarak örnek bir tutum sergilemektedir. Bu durum her yönüyle Mardin’in cazibe merkezi olduğunun bir göstergesidir” ifadesini kullandı.


Yatırımcılara kolaylık sağlayacağız


Yatırımcıların Mardin’de açacağı tesislerin kazandıracağını ve her türlü desteğin verileceğini de müjdeleyen Yaman, “ Yatırımcılarımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. Hükümetimiz ve bakanlık nezdinde turizmle ilgili önemli çalışmalarımız var. Bununla beraber yatırımcıların da buraya gelmesini bekliyoruz.  Bölgede huzurun olması nedeniyle sanayicilerimiz ilimize yatırım yapmaktadırlar. Ayrıca turist sayısı da her gün daha da artmaktadır. Biz ilgiyi daha da canlı kılmak için ulusal ve uluslararası birçok etkinlik yapıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar turizme katkı sağlıyor. Bu nedenle yatırımcılarımız için ilimiz önemli kazançlar sağlayacaktır. Bizim yeterli arazimiz var. Şehir merkezinde turizm yatırımcıları için bekletilen hazine arazileri söz konusudur. Talep olursa eğer Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile tüm şartlar konuşularak destek olmak istiyoruz” diye konuştu.Bu haber 668 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar