Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali/Başkan Yaman'ın Makamına Çocuklar Oturdu

Vali/Başkan Yaman'ın Makamına Çocuklar Oturdu
Eklenme Tarihi : 23 Nisan 2018, 18:52
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Mardin'de de coşkuyla kutlandı.

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan programlar ile başlayan etkinlikler protokol üyelerinin makamlarını temsili olarak çocuklara bırakılmasıyla devam etti. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman da Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Mardin Valiliği görevlerini çocuklara bıraktı.


Çocuklar için projeler


İlk olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen törenle temsili Büyükşehir Belediye Başkanı  Gülseren Enver Tüfekçioğlu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi İlknur Albayrak oldu. Makamı Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’dan devralan minik İlknur, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çocuklara has projelerin yapılması için talimatlarını verdi. Albayrak, “ Vali Amcamızı çok seviyoruz. Yaz aylarında bizlere yüzme havuzları yaptı. Yazdığımız mektuplara duyarsız kalması ve bizleri ziyaret etti. Biz de kendisi gibi güzel işler yapacağız. Çocuklara park ve spor salonları yapacağım. Yaz aylarında öğrencilerimiz için havuz ve spor projelerini sürdüreceğiz” dedi.


Albayrak Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde de gençlere yönelik projelerin başlaması için de talimatlarını verdi.


Yatırımcıları bekliyoruz


Daha sonra Mardin Valiliği’nde gerçekleştirilen törenle Valilik Makamına Ömerli Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Aynur Demircan oturdu. Aynı zamanda şehit korucu kızıı olan Demircan, Mardin için turizm yatırımcılarına seslendi. Demircan, “İlimizde turizmin ilerlemesi için elimizden geleni yapacağız. Bu nedenle turizmcileri ilimize bekliyoruz. İlimizin daha güzel olmasını istiyoruz. İlimizde çocuklarımızın mutlu olması için de çaba vereceğiz okul bahçelerini güzelleştireceğiz. Çocuklarımızı her yıl sinemaya götüreceğiz” dedi.


Çocuklarımızın mutluluğu için varız


Makamının çocuklara bırakan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ise,  “İlimizde çocuklarımızın güzel bir şehirde yaşaması için çalışıyoruz. Bugün onlar için çok anlamlı ve özel bir gün. Biz bu özel günde geleceğimizi teminatı olan evlatlarımızın mutlu olması için programlar hazırladık. Bugün de makamımızı çocuklara bıraktık. Gördük ki evlatlarımız ilimiz için her zaman güzel düşünceler ve projeler gerçekleştirme hissiyatındalar. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle bir kez daha kutluyoruz” diye konuştu.Bu haber 357 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar