Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Engelsiz Mardin Müzik Topluluğu Görücüye Çıktı!

Engelsiz Mardin Müzik Topluluğu Görücüye Çıktı!
Eklenme Tarihi : 20 Nisan 2018, 14:02
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 'Sanat Engel Tanımaz' projesi kapsamında kurulan 'Engelsiz Mardin Müzik Topluluğu Grubu' ilk konserini verdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, "Sanat Engel Tanımaz" projesi kapsamında çalışmalarına bir yenisi daha ekledi. 6 ay boyunca eğitim alan engelli vatandaşlar, 'Engelsiz Mardin Müzik Topluluğu Grubu’nu kurdu. Atatürk Kültür Merkezi'nde, müzik aletlerini çalarak ilk konserini veren engelliler, şarkı, türkü ve şiir okuyarak, programa yoğun ilgi gösteren vatandaşları kendilerine hayran bıraktılar. Salonu dolduran vatandaşlar müzik eşliğinde halay çekerek eğlendiler.


Konsere, Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Kaymakam/Belediye Başkan V. Şakir Öner Öztürk, kurum müdürleri, daire başkanları, engellilerin yakınları, siyasi parti ve stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, program sonunda yaptığı konuşmasında, bu şehrin hikayesini hep birlikte yazdıklarını kaydetti.


Mardin’in artık bir huzur şehri olduğunu ve bölge illerine de örnek bir şehir olduğunu kaydeden Yaman, “Mardin her alanda ilerliyor. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.


Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Artık Mardin bir huzur şehri oluyor. Mardin sizin sayenizde engelli ve çocuk dostu bir şehir oluyor. Mardin hep birlikte başardığımız, başaracağımız bir şehir oluyor. Bir buçuk senedir sizin için çalışıyoruz dedik. Koyduğumuz hedefleri hep beraber sizin de desteğinizle yerine getiriyoruz ve başarıyoruz. Yeniden yazdığımız bu şehrin hikayesini birlikte başaracağız. Her an sizler için çalışacağız.”


Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk, programa verdikleri desteklerden dolayı Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman ve ekibine teşekkür etti. Anuk, bu tür programların Mardin’de devam edeceğine işaret etti.


Grup üyelerinden görme engelli rehberlik öğretmen Riyad Tezcan, bu projede yer almaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Tezcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Her zaman aklımda olan bir projeydi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi bize destek oldu. Herkese örnek olabilecek bir proje. Engelli bireyler kendilerini evlerine hapis etmesinler. İsteyince başarabilirler.”


Konuşmaların ardından protokol ve 'Engelsiz Mardin Müzik Topluluğu Grubu’ üyeleri aile fotoğrafı çektirdi. Daha sonra hep birlikte söylenen bir türkü ile program son buldu.

Bu haber 757 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar