Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

MARSKİ, Yeni Araçlarla Daha da Güçleniyor!

MARSKİ, Yeni Araçlarla Daha da Güçleniyor!
Eklenme Tarihi : 20 Nisan 2018, 13:51
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman MARSKİ'de alınan modern ekipmanlar ile sorunlara daha kolay müdahale ettiklerini belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSKİ) şehirde su ve kanalizasyon ile ilgili sorunların minimuma inmesi ve kısa sürede çözülmesi için yatırımlarını sürdürüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde araç filosuna yeni teknik ekipmanları dahil eden MARSKİ aldığı 5 yeni donanımlı araçla en zor sorunların çok daha kısa sürede bitirecek. IPA Mardin Atıksu Projesi kapsamında alınan  1 adet kombine kanal açma aracı, 1 adet CCTV kanal görüntüleme aracı,  2 adet kanal , 1 adet içme suyu bakım onarım aracı hizmete başlarken, araçlar son teknolojiler ile çalışmaların  daha verimli olmasına imkan tanıyacak.


Araç envanteri genişliyor


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman daha kaliteli hizmet vermek için durmaksızın çalıştıklarını belirtti. Yaman, araç ve ekipmanlar konusunda da hassas davrandıklarına işaret ederken, “Büyükşehir Belediyesi görevinde bulunduğumuz son 1.5 yıl içinde önemli işleri gerçekleştirdik. Kısa zamanda başardığımız çalışmalar ile Mardin’in gelişimini ve değişimini sağladık. Çalışmalarımızın daha verimli olması için de personelimiz ve ekipmanlarımız konusunda hassas davrandık. MARSKİ’de yaptığımız çalışmalarda da hassasiyetimiz her zaman oldu. Su ve kanalizasyon çalışmalarının en modern araçlarla ve son teknolojiler ile yapılması için gereken ne varsa yaptık. Bu noktada yeni araçlar ile başarılı projeleri yapıyoruz” dedi.


Kısa sürede zorlu işler bitirilecek


Yeni araçlar hakkında da bilgi veren Yaman, “Bakım onarım araçları temel olarak meydana gelen arızalarda ihtiyaç duyulan personel ve ekipmanları aynı anda sevk eden ve bu iş için tasarlanmış özel araçlardır. Araçlarımızda en az 4 personel taşınabilmekte kabin içerisinde kaynak makinesi, kesme, kırıcı, delici ekipmanlar, vinç, ışık kulesi, drenaj pompası ve benzeri ekipmanlar ile çok çeşitli aletleri ihtiva etmektedir. Bu bakımdan kısa sürede birçok kolaylığı sağlamaktadır. Hayırlı olsun” diye konuştu.Bu haber 329 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar