Mardin Büyükşehir Belediyespor BAL Liginde!

Mardin Büyükşehir Belediyespor BAL Liginde!
Eklenme Tarihi : 10 Nisan 2018, 19:06
Amatör ve profesyonel liglerde varlığını hissettiren Büyükşehir Belediyesi, oynadığı tüm liglerde üst sıralarda yerini aldı. Bu

Mardin Büyükşehir Belediyesi spora yaptığı yatırımların karşılığını almaya devam ediyor. Amatör ve profesyonel liglerde varlığını hissettiren Büyükşehir Belediyesi, oynadığı tüm liglerde üst sıralarda yerini aldı. Bu bağlamda Mardin’in yetenekli sporcularının da ortaya çıkmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bir başarıyı da futbolda sağladı. Mardin Büyükşehir Belediyespor BAL ligine çıkma maçında Derik Spor’u 2-0 yenerek BAL Ligi’nde Mardin’i temsil etme hakkını kazandı. Mücadeleye Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra protokol üyeleri ve sporseverler yoğun ilgi gösterdi. Maç sonunda BAL Ligi’ne çıkan Mardin Büyükşehir Belediyespor oyuncuları ise büyük sevinç yaşadı.


Spora yatırım yaptık


Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde sportif anlamda güzel işler yapmaya devam ediyoruz” dedi. Yaman,  “Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde önemli çalışmalar yapıyoruz. Projelerimizi hayata geçiriyor ve şehrimize ivme kazandırıyoruz. İlimizde insana yapılan yatırımları da önemsiyoruz. Bu noktada gençlerimizin kazanılması dikkate aldığımız konuların başında yer alıyor. Evlatlarımızın sporla yoğrulması hedefiyle bir yıl içinde spora önemli yatırımlar yaptık. Amatör ve profesyonel branşlarda başarılar sağladık. Bu başarılardan birisini ise futbol branşında gerçekleştirdik” diye konuştu.


Hedef profesyonel ligler


Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hak ettiği profesyonel liglerde olmasını arzu ettiklerine değinen Yaman, “İlimizin profesyonel liglerde olmasını arzu etmekteyiz. Bu nedenle planlamalarımızı yaptık. Güzel bir kadro kurarak başladığımız ligde şampiyon olduk. Akabinde ise BAL Ligi’ne gitmeye hak kazandık. Biz bu başarıyı daha da arttırmak niyetindeyiz. Bu nedenle gelecek yıl hedefimiz profesyonel lig olacak. Bu başarıda katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Bu haber 1464 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardinspor Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar