Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Hayvancılığın Gelişmesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Hayvancılığın Gelişmesi İçin Çalışmalar Sürüyor
Eklenme Tarihi : 04 Nisan 2018, 14:16
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde hayvancılığın gelişimi için etkin bir şekilde çalıştıklarını ve projelere hayat verdiklerini kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hayvancılığın gelişmesi için çalışmalar yapıyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile ilgili projeleriyle beğeni kazanan Büyükşehir Belediye, hayvancılıkla ilgili bir projeye daha hayat verdi.  Ahırların dezenfekte edilmesi projesi kapsamında Artuklu ilçesi ve bağlı tüm mahallelerde bin 670 adet dezenfektan malzemesi , 91 adet sırt pompası,91 kutu eldiven ve 91 kutu yüz maskesi dağıtımı yaptı


Çalışmalara önem veriyoruz


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Şehrimizde hayvancılık konusunda da hassas çalışmalar yapmaktayız” dedi. Projeler hakkında bilgi veren Yaman, “İlimizde her yönüyle çalışmalarımız söz konusudur. Mardin’in kırsal mahalleleri de dahil olmak üzere birçok farklı çalışmayı yapmaktayız. Dikkate aldığımız çalışmalardan birisi de hayvancılığın gelişmesiyle ilgilidir. Bu nedenle planlamalarımızı yapmakla birlikte çalışmalarımız başladı. Arıcılık, ipek böcekçiliği ile ilgili projelerimizin akabinde küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın sağlıklı yapılabilmesi için projemiz devam etmektedir” diye konuştu.


Malzeme dağıtımı yapıldı


Yaman çalışma hakkında da bilgi verirken, “Ekiplerimiz Artuklu’da bin 670 adet dezenfektan, 91 adet sırt pompası,91 kutu eldiven ve 91 kutu yüz maskesi dağıttı. Malzemeler ile küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık için ahırların temizlenmesi ve hastalıklardan arınması sağlanmış oldu. Bu tip projeler ile ilimize katkı vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 625 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar