Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Anıldı

Mardin'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Anıldı
Eklenme Tarihi : 19 Mart 2018, 09:13
Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yılı dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

Bir otelde düzenlenen programa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Altan Er, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, kurum müdürleri, daire başkanları, şehit ve gazi yakınları katıldı.


Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda şehit ve gaziler için dua edildi.


Yaman,  "Bu sabah Afrin'den çok sevindirici haber aldık. Millet olarak buna çok mutlu olduk. İnşallah bu böyle devam edecek. Güney sınırlarımızda terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz." dedi.


Yurt içince ve yurt dışında bu mücadele bir çok şehit ve gazilerin verildiğini kaydeden Yaman, Mardin'de hem valilik hem de belediye olarak şehit aileler ve gazilerin hizmetinde olduklarını söyledi.


Göreve geldikleri andan itibaren belediye olarak hemen Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğünü kurduklarını ve aileleri sürekli ve düzenli şekilde ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdiklerini aktaran Yaman, Mardin'de 950'ye yakın şehit ve gazi ailesine gerekli desteğin sunulduğunu söyledi.


Terörle mücadelenin başarılı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Yaman, Diyarbakır ve Mardin’e artık huzurun hakim olduğunu işaret etti.


Yaman, şöyle devam etti:  “Mardin'e bağlı birliklerimiz de Afrin'de mücadele ediyorlar. Bu sabah Afrin'den çok sevindirici haber aldık. Millet olarak buna çok mutlu olduk. İnşallah bu böyle devam edecek. Güney sınırlarımızda terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz. İçeride de iyi bir mücadele var. Mardin'de Diyarbakır'da bütün illerimizde şuanda huzur var. İnşallah böyle devam eder.”


Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'da, Türkiye'nin bir beka sorununun çözümü için mücadele edildiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye sadece bir kaç terör örgütüne karşı mücadele eden bir ülke değil. Suriye'de Türkiye'nin yürüttüğü savaş, yüzyıl önce başlamış bir savaşın sürekliliği ve devamı gibidir.  Türkiye Afrin'de yedi düvele karşı mücadele ediyor. Bu vesileyle ben Afrin şehitlerimizi hürmetle anıyorum. Bugün İlk özel hareket birliklerimiz Afrin merkezine girdiler. Allah onlara güç ve kuvvet versin. Rabbim onları korusun ve onları Afrin'de muvaffak etsin.”


Bu haber 579 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar