Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Artuklu'da 8. Bahar Şenlikleri Başladı!

Artuklu'da 8. Bahar Şenlikleri Başladı!
Eklenme Tarihi : 12 Mart 2018, 15:48
Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 8. Bahar Şenlikleri kapsamında çeşitli branşlarda düzenlenen personel ve öğrenci spor turnuvaları başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 8. Bahar Şenlikleri kapsamında çeşitli branşlarda düzenlenen personel ve öğrenci spor turnuvaları tüm hızıyla başladı.


Öğrenci ve personelin arta kalan zamanlarında spor yaparak bedenlerine yapacakları sağlıklı yatırımlarla dinç ve dinamik bir toplum oluşturulması noktasında üniversitelerin lokomotif  rolüne dikkat çeken Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça  ‘Sanal Hayattan Sağlıklı Yaşama’ sloganıyla 8. Bahar Şenlikleri kutlamalarına her kesimin spora teşvik edilmesi ile başlandığını belirtti.


Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yer alan akademi ve idari personelden  oluşan takımların, “Personel Bahar Spor Turnuvası”; tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitim gören öğrencilerin ise  “Fakülteler Arası Öğrenci Spor Turnuvası” adı altında spor müsabakalarında yer alacağı bildirildi.


Üniversite personeli ile öğrencilerin ayrı olarak değerlendirileceği spor karşılaşmalarında; erkek Personelden oluşan futbol fikstür takımları ile fakülteler arası öğrenci futbol fikstür takımları karşılaşma maçlarının Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Kampüs Spor Tesislerinde, bay ve bayan bilek güreşi, yüzme, voleybol ve basketbol spor dallarında oluşturulan personel ve öğrenci takımlarının turnuva karşılaşmalarının ise Mardin Meslek Yüksekokulu Kapalı Spor Salonunda yapılacağı öğrenildi.


Üniversitede verilen hizmet kalitesinin sağlıklı beden ve dolayısıyla sağlıklı bir ruh yapısıyla sağlanabileceğini, kişinin hayataki verimliliğinin artmasında sporun çok önemli rol oynadığının altını çizen Rektör Ağırakça, öğrencilerin yanında  tüm gün masa başı çalışmak zorunda olan personelinde hareketli yaşama kazandırılması makdasıyla bu tür etkinliklerin organize edildiğini ifade etti.


1 Mart’ta başlayan turnuva maçlarının 24 Mayıs’a kadar devam edeceğini belirterek turnuvalar hakkında bilgilendirmede bulunan Ağırakça, “Oyunlarda yer alan tüm sporcuların Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu lisansları mevcut olup müsabakalar Futbol, Basketbol ve Voleybol Federasyonu müsabaka talimatına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.Grup birincileri ve ikincilerinin finale kalmalarının ardından şampiyonluk belirleme maçları yapılacaktır.” dedi.


Personel ve  öğrenci kategorisinde oluşturulan branş takımlarının şampiyonluk kupaları yapılan final maçlarının ardından düzenlenecek tören ile sahiplerine verilecek. 

Bu haber 254 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar