Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Eşekler, Tedavi İçin İstanbul'a Gönderildi!

Eşekler, Tedavi İçin İstanbul'a Gönderildi!
Eklenme Tarihi : 06 Mart 2018, 16:58
Mardin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalarına devam ediyor.

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman:“Yaptığı çalışmalarla örnek belediyeciliğe imza atan Büyükşehir Belediyesi, hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi alanında da örnek çalışmalara imza atıyor”


Mardin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalarına devam ediyor. Sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalarla çevre illere de örnek olan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi, sokak hayvanlarının umudu oldu. Kaza sonucu merkeze gelen eşeklerin, tedavi edilecekleri İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yaklaşık 30 saatlik yolculuğu başladı.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Yaptığı çalışmalarla örnek belediyeciliğe imza atan Büyükşehir Belediyesi, hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi alanında da örnek çalışmalar yapıyor”


Yaman, “Şehrimizde ki her canlı bizim için önemli. Özellikle sokakta yaşayan ve sahibi olamayan hayvanları daha çok önemsiyoruz. Bundan dolayı atıl durumda aldığımız hayvan barınağını belediye olarak geliştirerek modern bir yer yaptık. Aldığımız son teknolojiler ile barınağımızı sokak hayvanları için bir rehabilitasyon merkezi haline getirdik. Mesai arkadaşlarımın özverili çalışmalarıyla kısa sürede çevre illerden buraya sokak hayvanlarını kabul ettik.” dedi.  


İstanbul’a tedavi için gönderilen eşeklerin yaşadığı süreç hakkında bilgi veren hayvan barınağı yetkilileri ise, “Daha önce İstanbul’a gönderdiğimiz hayvanlarımızı takip ediyoruz. Bu eşeklerimizi gönderdikten sonra iyi bir tedavi süreci bekliyoruz. Rehabilitasyon merkezi olarak bize bütün çevre illerinden hayvanlar geliyor. Kedi ve köpek gibi hayvanları son teknoloji ile tedavi ediyoruz.  Eşekleri İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne gönderiyoruz. Hayvanlarımız yollarda 3 saatte bir dinlenmek zorunda. 25-30 saatlik bir yolculuktan sonra İstanbul’da olacak.”Bu haber 351 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar