Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Muhteşem Ekipten Dolu Dolu Bir Yıl!

Muhteşem Ekipten Dolu Dolu Bir Yıl!
Eklenme Tarihi : 26 Şubat 2018, 19:52
Mardin Büyükşehir Belediyesi, mardinmasa ile hayata geçirdiği 26 sosyal sorumluluk projelerinin bir yıllık lansmanını yaptı.

Bir otelde düzenlenen programa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, programda yaptığı konuşmada, bir yılı aşkın süredir insan odaklı sosyal projelere ağırlık verdiklerini kaydetti.


Güvenli, huzurlu ve temiz şehir için çalıştıklarını kaydeden Yaman, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini, birçok belediyenin örnek aldığı mardinmasa ile ortaya koyuyoruz. Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak 7’den 70’e herkesin yanında oluyoruz. Mardinli hemşerilerimizin özlemini duyduğu hizmetleri ve istekleri çok iyi biliyoruz. Mardinmasa ile vatandaşlarımız taleplerini doğrudan bizlere ulaştırabiliyor. Bugüne kadar mardinmasa ile 180 bin vatandaşımızın gönlüne dokunduk” dedi.


Sorunları zamanında çöze belediye


Bu şehirde dokunmadık gönül bırakmayacaklarını vurgulayan Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Her doğan çocuğumuzun, taziyesi olan hemşehrilerimizin, hayatlarını birleştiren gençlerimizin, vatani görevini yapacak olan kardeşlerimizin, hacca gidecek hacı adaylarımızın, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın, engelli kardeşlerimizin, öğrencilerimizin, ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyoruz. Mardinmasa, ülkemizde model olacak Sosyal Riski İzleme ve Önleme Projesini hayata geçiriyor. 700 mahallemizde her haneye konuk olacağız ve vatandaşlarımızın taleplerini, ihtiyaç durumlarını direkt olarak öğreneceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarını hep birlikte çözeceğiz.” 


Vatandaşları düşünen bir belediye


Vatandaşların dertleri ile dertlenen bir belediye olduklarını işaret eden Yaman, “Mardin’de artık kimse kimsesiz değil! Mardinli hemşehrilerimiz artık yalnız olmadıklarını, onları düşünen bir belediyenin olduğunu biliyor. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza öz bakım ve ev temizliği hizmeti veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Her gün Mardin’imizin çeşitli noktalarında çorba ikramı yapıyoruz. Sosyal yaşam evleri oluşturarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İbadethanelere gidemeyen vatandaşlarımızı ibadethanelere götürüyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarını sağlıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza giysi ve gıda yardımları yapıyoruz.” diye konuştu.


Gençlik varsa gelecek var


Gençliğe yönelik projeler ile herkesin takdirini kazandıklarını açıklayan Yaman, yapılan çalışmaları şöyle sıraladı: “Gençlerimizi ayrıca önemsiyor ve onları mutlu edecek çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gence dokunmadan, genci anlamadan, gencin taleplerini dinlemeden şehirde kalkınmanın mümkün olamayacağını biliyor, bu nedenle Gençlik Varsa Gelecek Vardır diyoruz. Gönüllerince vakit geçirip kendilerini geliştirebilmeleri için birçok belediyenin örnek aldığı Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin hizmetine açtık. Üniversite öğrencilerimiz için ücretsiz giysi yıkama merkezimi faaliyete geçirdik. Üniversite öğrencilerimizi evlerinde ziyaret edip gıda yardımı yaparak yalnız olmadıklarını gösterdik.”

 

Yaman, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Biz Mardin’de daha önce yapılmayanları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Çok açık ifade etmem gerekirse sosyal sorumluluk konusunda çığır açtık. Biz Mardin için dertleniyoruz, Mardin’i daha iyi noktalara getirmek için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerini boşa çıkarmamak ve onlara layık olmak için çalışmalarımızı etkin ve daha da geliştirerek devam ettireceğiz.”

Bu haber 425 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar