Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 Mardin'de!

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 Mardin'de!
Eklenme Tarihi : 20 Şubat 2018, 20:19
Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğinde Mardin'de düzenlenecek PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 final maçlarının tanıtım toplantısı yapıldı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Mardin bir huzur şehri, bölgenin de bir huzur adası oldu. Bize şimdiye kadar destek veren cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bu organizasyon içinde federasyon yetkililerine ve takımlarımıza özellikle teşekkür ediyorum”


Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğinde Mardin’de düzenlenecek ‘PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018’ final maçlarının tanıtım toplantısı yapıldı.  Bir otelde düzenlenen toplantıya Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman,  Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Serbülent Şengün, il protokolü, takımların antrenör ve oyuncuları ile basın mensupları katıldı.


Takımlar, 21-25 Şubat tarihlerinde Artuklu Yeni Kapalı Spor Salonunda karşı karşıya gelecek. PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın ilk maçı Yakın Doğu Üniversitesi ile Abdullah Gül Üniversitesi arasında saat 15.30 yapılacak.


“Organizasyonun Mardin’de düzenlenmesi beni mutlu etti”


Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Yaman, “1992 yılından beridir yapılan Kadınlar Türkiye Kupası maçları düzenleniyor. Bu kupanın 2018 yılı ayağı da 21-25 Şubat tarihlerinde, bizim Mezopotamya masalı dediğimiz kadım şehir Mardin’de organize ediliyor. Bu kupaya ev sahipliği yaptığımdan dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu organizasyon hem bölgemiz hem de şehrimizin sporseverleri için önemli bir organizasyon.” dedi.


Organizasyon için bütün tedbirleri aldıklarını kaydeden Yaman,şunları söyledi:


“Bölgede, geçen seneye kadar, terör nedeniyle ne misafir geliyordu nede esnafımızın durumu iyiydi.  Ama şimdi işyerleri kapanan bir Mardin'den işyerleri açılan bir Mardin'e, büyük gurupları ağırlayan ve bu şekilde organizasyonları yapan Mardin'e geçiş oldu. Mardin bir huzur şehri, bölgenin de bir huzur adası oldu. Yatak kapasitemiz yılın ilk 5 ayı yüzde yüz dolu oldu ve artış ta yüzde 300 oldu. Bu organizasyondan sonra da ciddi bir talep oluşmaya başladı. Bundan dolayı bu organizasyonu önemsiyorum. Bize şimdiye kadar destek veren cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bu organizasyon içinde federasyon yetkililerine ve takımlarımıza özellikle teşekkür ediyorum.”


Türkiye Basketbol Genel Sekreteri Serbülent Şengül ise, 5 gün sürecek müsabakaların ardından 8 takım içerisinde en iyi takımın kupayı müzesine götüreceğini belirtti.


Organizasyona verdiği desteklerden dolayı Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman’a teşekkür eden Şengül, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “ TBF olarak ilk defa Mardin'de yapılacak olan bu kupanın kararını alırken, başkanımız hidayet Türkoğlu'nun ve yönetim kurlumuzun esas hedefi, 5 gün sürecek bu mutluluk ve heyecandan ziyade, bölgede basketbol sevgisinin artması, kız ve erkek çocukların basketbola katılımlarının yüreklendirilmesiydi.  Ümit ediyoruz bu kupa bu amaca fazlasıyla hizmet edecektir.”


Takım antrenör ve oyuncularının konuşmasının ardından çekilen toplu fotoğraf ile basın toplantısı son buldu.Bu haber 396 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar