Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Gül Anne ve Bölünmez Muhtar Eşleriyle!

Gül Anne ve Bölünmez Muhtar Eşleriyle!
Eklenme Tarihi : 20 Şubat 2018, 20:11
Mardin Gönül Elçileri önderliğinde muhtar eşleriyle bir toplantı düzenlendi.

MOVA Salonu’nda gerçekleşen toplantıya 700 mahallenin muhtarlarının eşlerinin yanı sıra Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın eşi Hanımefendi Gülseren Yaman, AK Parti, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, protokol üyelerinin eşleri ve Mardin Büyükşehir Belediyesi daire başkanları katıldı. Toplantıda muhtarların eşlerinin şehre bakışlarının yanı sıra yaşadıkları mahallelerin beklentileri de dinlendi.


Kadınlarımızın başarısı şehre yansıyor


Burada bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın eşi Hanımefendi Gülseren Yaman, “Bugün muhtarlarımızın eşleriyle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlimizde yaşayan kadınlarımız son zamanlarda güzel işlere imza atmakta ve şehrin gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer ise güzelleşmektedir.  Bizler yaşadıkları mahallerin sorunlarını aktaran muhtarlarımızın arkasında da kadınların olduğunu biliyoruz. Bu nedenle birlikteliğimizi daha da güçlendirmek için böyle bir toplantı tertip ettik. Bundan sonraki en büyük temennilerimizden birisi ise kadın muhtarlarımızın artmasıdır” dedi.


Mehmetçiklerimize dua ediyoruz


Hanımefendi Yaman, “Biz burada bu toplantıyı icra ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Mardin bu konuda örnek olacaktır. Bizler her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız tarafından oldukça güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Bu güzellikleri bugün burada devam ettirdik. Gönül isterdi ki bu toplantıyı oyunlar oynayarak ve neşeyle icra edelim. Ama Askerimiz şu an Afrin’de kahramanca mücadele ederken buna gönlümüz razı olmazdı. Bu nedenle toplantımızı sade yapıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz içinse dua ediyoruz” ifadesini kullandı.


Bu tür toplantılar önemli


AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise , “Bugün muhtarlarımızın eşleriyle buluşmaktan dolayı çok mutluyuz. Muhtarlarımızın ifa ettiği hizmetlerde eşleri en önemli desteği sağlamaktadır. Bizler muhtarlarımızı ve eşlerini bizler çok önemsiyoruz. Bu tür etkinlikler ile ilimizin daha güzel yerlere geleceğini de biliyoruz.  Bu etkinliği düzenlediği için Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz  Mustafa Yaman ve Kıymetli eşi  Hanımefendi Gülseren Yaman'a, ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Toplantının akabinde ise Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığındaki usta öğretici kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru el işleri salonda sergilendi.

Bu haber 459 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar