Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Kadınların El Emeği Amber'de Satılıyor!

Kadınların El Emeği Amber'de Satılıyor!
Eklenme Tarihi : 02 Şubat 2018, 08:55
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından açılan meslek edindirme kursları ile evlerinde kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünler için 'Amber' satış merkezi açıldı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla şehre hizmet eden Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadın yanında belediyecilik projelerine yeni bir boyut kazandırdı. Belediye tarafından açılan meslek edindirme kursları ile evlerde kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru el işlerinin satışı için “amber” merkezi açıldı. Kadınlar ürünlerini buraya herhangi bir ücret alınmadan bırakabiliyorlar. Burada satılan ürünlerin bedelleri kadınlara veriliyor. Satış merkezi sayesinde özellikle dezavantajlı kadınların ekonomik olarak güçlenmesi ve evlerine destek olmaları sağlanıyor.


Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, satış merkeziyle ilgili yaptığı açıklamada, kadınların yanında belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.


Şehrimizde kadınların her anlamda gelişmesi için çalıştıklarını aktaran Yaman, “Belediyemizin bütçesi artık kadınlarımıza, gençlerimize, engellilerimize yani hemşerilerimize harcanıyor. Çünkü Mardin ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bu güzel şehrimiz için ne yapsak azdır. İmkânlarımızı şehrimiz için kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Özellikle dezavantajlı kadınlarımızın toplumda daha da güçlenmesi için projelere imza attıklarını aktaran Yaman, “Bu anlamda birçok projeyi hayata geçirdik. Kadınlarımıza daha iyi hizmet verilmesi için Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığını aktif hale getirdik. Burada resim, spor, okuma yazma, tekstil, gastronomi ve meslek edindirme kursları gibi birçok alanda kadınlarımıza kurslar açtık” dedi.


Amber satış merkezinde kadınların el emeği göz nuru ürünleri sattıklarını açıklayan Yaman, şöyle devam etti: “Kadınların toplumda daha güçlenmesini sağlamak için çalışmalar yaptık. Kadınlarımız meslek edindirme kursları ile evlerinde yaptıkları ürünleri merkezimize teslim ediyorlar. Burada sattığımız ürünlerin bedellerini kadınlarımıza veriyoruz. Ekonomik anlamında güçlenmelerini sağlıyoruz. Kadınlarımız bu durumdan hem memnun hem de mutlu. Allah nasip ederse satış merkezlerimizi çoğaltacağız ve gelen yerli ve yabancı turistlere el yapımı ürünleri satacağız”


Bu haber 816 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar