Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi Yapıldı!

AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi Yapıldı!
Eklenme Tarihi : 01 Şubat 2018, 08:51
AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi yapıldı.

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'ne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, Mardin Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ve çok sayıda partili katıldı.


Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcı Ravza Kavakcı, şehit ve gaziler sayesinde güçlü bir Türkiye'nin oluştuğunu söyledi.


Suriye’de yaşanan katliamlarla beraber bir sürecin başladığını, Türkiye'nin bu manada tüm diplomatik girişimleri yerine getirdiğini ifade eden Kavakcı, Türkiye'nin başta Suriye olmak üzere bütün masum insanların hayat hakları ortadan kalkmasın diye elinden geleni yaptığını vurguladı.


Kavakcı, 3 milyonu aşkın Suriyeliye kapıların sonuna kadar açıldığına işaret ederek, şöyle konuştu:


"Bölgenin terörden temizlenmesi içinde Fırat Kalkanı Harekatı yapıldı ve başarıyla neticelendi. Son dönemde sınırımızın ötesinden Türkiye'ye gelen saldırılar oldu. Bu saldırıların olmasına ve orada bir terör yapılanmasına izin vermeyeceğimiz için oradayız. Kahraman Mehmetçik'imiz düğüne gider gibi şehadete koşarken, gazilerimiz, askerlik için yaşı tutmayan gençlerimiz, askerliğini yapmış büyüklerimiz, kadın ve erkek herkes bu operasyonda sınırın ötesine gitmeye hazır. Barış için oradayız, Suriyeli kardeşlerimize huzur içinde yaşayabileceği bir yuva oluşturabilmek için Mehmetçik orada. İnşallah, ümit ediyoruz, operasyon en kısa zamanda tamamlanacak, Mehmetçik yuvasına dönecek. Suriyeli kardeşlerimiz de huzur içerisinde yaşayabileceği bir ülkeye, topraklarına kavuşacaklar."


AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’de mevcut başkan Hülya Hakimoğlu yeniden Kadın Kolları Başkanı seçildi.

Bu haber 555 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar