Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

TBMM Başkanı Kahraman, Mardin'de!

TBMM Başkanı Kahraman, Mardin'de!
Eklenme Tarihi : 27 Ocak 2018, 23:29
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman beraberinde TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve diğer davetlilerle birlikte Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Vali Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti.


Yaman, daha sonra Valilik makamında Meclis Başkanı Kahraman’a plaket ve adının üzerine yazılı olduğu Mardin Büyükşehir Belediyesi Spor takım forması hediye etti.


Kahraman, Yaman ve beraberinde ki heyet daha sonra Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça’yı makamında ziyaret etti.


Heyet daha sonra üniversite yerleşkesinde son teknolojik sistemle donatılan, 11 bin 600 metrekare alana sahip 3 katlı ve aynı anda bin kişinin kitap okuyabildiği 700 bin kitap kapasiteli kütüphanenin açılışına katıldı.


Programda konuşan Kahraman, İslam'da ilk emrin 'oku' olduğunu, kitaplara ehemmiyet verilmesi ve Türkçe'nin düzgün kullanılması gerektiğini vurguladı.


Türkiye’yi böldürtmeyeceklerini altını çizen Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Bu çatışmalardan zaferle çıkacağız. Biiznillah Türkiye düzlükte yürüyecek, daha da ötelere gideceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bölünmeyeceğiz, böldürmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz, birliğimizi bozmayacağız. Dışarısının oyununa gelmeyeceğiz. Allah muvaffak etsin. Şehitlerimize cenabı hak gani gani rahmet eylesin. Bizim kökümüzde ruhumuzda yapımızda evelallah sağlam bir maya var. 15 Temmuzdan sonraki geceler meydanlara da her partiden insanlar var. Küpeli varsa kızardık. Küpeliler saçlılar da vardı o meydanlarda. Çünkü kökümüz sağlam. Çok daha ötelere gideceğiz inşallah."


Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Mardin’e hoş geldiniz dedi.


Kütüphanelerin toplumlar için önemli olduğuna vurgu yapan Yaman, “Beşeriyetin hafızası olarak gördüğümüz kütüphanelerden olan ve Sayın Başkanımız tarafından açılacak olan Artuklu Ünversitesi Kütüphanesinin bu açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak kıymetli Başkanımıza ilimiz adına hoş geldiniz diyorum. Üniversite öğrencilerimize ve hemşerilerimize hizmet verecek olan ve içerisinde en son teknolojilerin özel tasarlanmış odaların ve çalışma odalarının olduğunu ve engelli dostu olan kütüphanede emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.


Her zaman üniversitenin yanında olduklarını açıklayan Yaman, “Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üniversitenin yanında olmaya devam edeceğiz. Bilgi Evi ve Gençlik Merkezlerimizde Genç Kafeteryalarımız var. İnşallah üniversitemize de yapacağız. Hem Artuklu Üniversitesi öğretim görevlilerine hem de öğrencilerimize ikramlarda bulunacağız. Kafemizi ikinci dönem başlamadan teslim edeceğiz” diye konuştu.

 

Kitap üzerine inşa edilmiş ve ilhamını kitaptan almış bir medeniyetin temsilcileri olduğunu aktaran Ağırakça, şunları söyledi: “Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesinin açılışı bizim medeniyetimizin bir yansımasıdır. Bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir. Kitap üzerine inşa edilmiş ve ilhamını kitaptan almış medeniyettir. "


TBMM İdare Amiri ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da üniversitede her geçen gün artan öğrenci sayısı ile beraber inşallah başarı grafiğinin de aratacağını umut ettiklerini söyledi.


Özellikle üniversite öğrencilerinin gece gündüz kütüphaneyi kullanacaklarının altını çizen Çankırı, "Kütüphanemizin bütün öğrencilerimizin geçmişini tanımaları ve geleceğine hizmet etmeleri açısından büyük bir ışık olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından Kahraman ve davetliler, kütüphanenin açılışını yaptı ve kütüphaneyi gezdi.

Bu haber 981 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Siyaset Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar