Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Başkan Eri, Afrin Operasyonunu Değerlendirdi

Başkan Eri, Afrin Operasyonunu Değerlendirdi
Eklenme Tarihi : 25 Ocak 2018, 10:03
AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Zeytin dalı operasyonuyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.

Adnan AVUKA - MARDİN AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, sınırlarımızın güvenliğine yönelik olarak, hükümetin başlattığı “Zeytin dalı harekatı ile güvenliğimizi tehdit eden tüm  unsurları etkisiz hale getirmeye kararlıdır. Çünkü Türkiye’nin hedefleri çok büyüktür.” dedi.


AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde sınırlarımızı tehdit eden unsurlara karşı başlatmış olduğu operasyonlara ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunarak, şunları söyledi:


“Öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyorum. Türkiye hem içerde hem de dışarda kendisine yönelik her türlü sıkıntı ve tehdidi yok etmeye, bertaraf etmeye hakkı vardır ve bu konuda kararlıdır. Bu hakkını kullanırken de hiçbir sivil ve masumun canına, malına zarar gelmemesi için de büyük bir hassasiyetle hareket ediyor. Daha öncede bilindiği gibi hükümetimiz Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde sınırlarımızda terör ve tehdit unsurlarına karşı kararlı operasyonlar yürüterek tavrını net bir şekilde ortaya koymuştu.


Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51. maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkını kullanarak operasyonlar başlatıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “bir gece ansızın gelebiliriz” uyarılarını defalarca dillendirmesine rağmen terör örgütleri her defasında kendi bildikleri tarzda hareketlerini sürdürmeye devam ettiler. Bu uyarılar fayda vermeyince Zeytin Dalı Harekatı gerekli ve kararlı bir şekilde faaliyete sokuldu. Bir kez daha bilinmeli ki Türkiye eski boynu bükük Türkiye değildir. Terör nerden gelirse gelsin muzaffer ordusuyla dimdik ayaktadır. Kendini dost gibi gösterip sonra ülkemize çelme takmaya çalışan tüm ülkelerin eli 2001’den beri nasıl boş kalmışsa, bundan sonra da boş kalacaktır. Hiç kimse kendini Türkiye’nin eski haline düşecek ümidine kaptırmasın. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde durmadan yol alan ülkemiz en ağır badirelerden nasıl ki alnının akıyla çıkmışsa, bu harekatlarda da hiçbir sivilin canına ve malına halel getirtmeden çıkmasını bilecektir.


“TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİ BÜYÜK”


Hedefleri büyük bir ülkeyiz. Asla olumsuzluklara boyun eğmeyeceğiz. Arap, Kürt, Türk, Çerkez ve Laz’ıyla tüm halklarımızla beraber tek vücut halinde kardeşçe duygularla hareket edeceğiz. Zaman birlik zamanıdır. Zaman ülkemizden, milletimizden yana olma zamanıdır. İnşallah bu sıkıntılı dönemi en az zararla atlatacağız. Allah tüm güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Ordumuzu muzaffer eylesin.”

Bu haber 261 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Siyaset Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar