Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin 3.Ulusal Foto Maraton Yarışması Başlıyor

Mardin 3.Ulusal Foto Maraton Yarışması Başlıyor
Eklenme Tarihi : 18 Ocak 2018, 16:13
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehrin tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan 3. Ulusal Foto Maraton Fotoğraf yarışmasını mayıs ayında gerçekleştireceklerini belirtti.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 3. Ulusal Foto Maraton Yarışması başlıyor. 02 ve 06 Mayıs 2018 tarihleri arasında kayıtların ve fotoğraf çekimlerinin başlanacağı yarışmada 07 Mayıs 2018 tarihinde sonuçlar açıklanacak. Yarışma dolayısıyla 10 adet 2 bin TL eşdeğer ödül verilecek. Ayıca Mardin Valiliği Özel Ödülü, Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü seçici kurul özel ödülü ve Muhammed Fatih Safitürk Özel ödülü 1000 TL olacak. 10 kişiye mansiyon ödülü olarak 750 TL ve 50 kişiye ise sergileme ödülü olarak 250 TL ödül verilecek. 6 seçici jürinin olacağı yarışmayla Mardin’de fotoğraf şöleni yaşanacak.


Konu hakkında bilgi veren Vali Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, fotoğraf sanatçılarının gözde mekanı olan Mardin’de güzel bir yarışmayı tekrar icra etmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Yaman, “İlimizde son 1 yılda değişimi her yönüyle hissettirdik. Amacımız güzle şehrimiz Mardin’i daha yaşanabilir kılmaktır. İlimizin önemli dinamiklerinden birisi ise turizmdir. Mardin birçok dillere dinlere ev sahipliği yapmakla beraber, taşların konuştuğu bir şehirdir. Bu haliyle her yıl yüzbinlerce turistin yanı sıra fotoğraf sanatçıları da ilimize akın etmektedir.  Biz de bu bağlamda fotoğraf sanatçılarının ilgisini daha çok arttıracak etkinliklere önem vermekteyiz. Bu nedenle üçüncü kez foto maraton düzenliyoruz” dedi.


Yarışmayla Mardin’e olan ilgiyi daha çok arttıracaklarını ileten Yaman, “Yarışma ile sanatçıların gözünden Mardin’i bir kez daha görme şansına erişeceğiz. Bu sayede ilimizi daha anlamlı ve farklı bir şekilde tanıtma şansına sahip olacağız. Yarışma ilimize olan ilginin daha çok artmasına da vesile olacak. Bu nedenle yarışmayı önemsiyoruz. Kurumsal bir havada gerçekleştirdiğimiz  yarışmamıza tüm sanatçılarımızı bekliyoruz” ifadesini kullandı.Bu haber 685 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar