Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Büyükşehirden Çocuklara Sömestr Hediyesi!

Büyükşehirden Çocuklara Sömestr Hediyesi!
Eklenme Tarihi : 18 Ocak 2018, 16:01
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 'Şehirde çocuk dostu çalışmalar ile mutluluk ekiyoruz. Öğrencilerimizim yarı yıl tatilini en iyi şekilde geçirmeleri için buz pistini hizmete sunuyoruz' ifadesini kulandı.

Şehirde yaptığı çalışmalar ile herkesin beğenisini kazanan Mardin Büyükşehir Belediyesi çocukların mutlu olduğu bir şehri inşa etmek için de durmaksızın çalışıyor.


Mardin’e birçok çocuk parkı ve çocuk projeleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin tatil dönemlerinde de mutlu olması için projeler yapıyor. 2017 yılı yaz aylarında “Mahalleme Havuz Geldi” projesi gibi çalışmaların yanı sıra birçok branşta kurslar açan Büyükşehir Belediyesi, sömestrde de öğrencileri mutlu edecek. Mardinli çocuklar Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı buz pisti ile mutlu olacak. 19 Ocak 2019 tarihinde Okay Yaşar Anadolu Lisesi’nde bir ay boyunca her gün öğrencileri ağırlayacak buz pisti şehirde ilk olma özelliği taşıyor. Açılacak pist buz sporlarına ilgi duyan çocuklar için de fırsat olacak.


Çocuk dostu çalışmalar


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Çocuklarımızın mutluluğunu temel alan çalışmalarımızla mutluluk ekiyoruz” dedi. Yaman, “Görevde olduğumuz bir yıl süre zarfında ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ prensibiyle çocuklarımıza has çalışmalar yaptık. Onların mutlu olması ve yaşadığı şehirden zevk alması için hemen planlamalarımızı yaptık. Bu bağlamda il genelinde ilk etapta 220 çocuk parkını hediye ettik. Bunun yanı sıra tim ilçelerimizde büyük parklar için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca öğrencilerimizin tatil dönemlerini en iyi şekilde geçirmeleri için yaz spor kursları açtık. Havuzlara gidemeyen evlatlarımız için ‘Mahalleme Havuz Geldi’ projesini hayata geçirdik. On binlerce çocuğumuz yaz aylarında sevindi” diye konuştu.


1 ay boyunca buz pistinde mutlu olacaklar


Bu mutluluğu sömestrde de sürdüreceklerini ileten Yaman, “Okullarımızın yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte yine çocuklarımızın sosyal olmalarına imkan tanıyan ve sporu sevmelerinin önünü açan bir çalışma yaptık. Bu nedenle Mardin’i ilk defa buz pistiyle tanıştırıyoruz. Bir ay boyunca evlatlarımız buz pistinden faydalanabilirler. Pistimiz buz sporlarına ilgi duyan çocuklarımızın potansiyelinin ortaya çıkması bakımından da önemlidir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.Bu haber 471 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar