Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardinli Hayırseverden 3 Milyon TL'lik Yurt!

Mardinli Hayırseverden 3 Milyon TL'lik Yurt!
Eklenme Tarihi : 28 Aralık 2017, 12:30
Mardin Artuklu Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine bağlı 200 kişilik Kız Öğrenci Yurdu tam donanımlı binasıyla hizmete açıldı.

Yıllar önce işçi olarak gittiği Almanya’da ikamet eden Mardinli hayırsever Servet İncioğlu tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde hizmet vermek üzere 2016 yılında temeli atılarak 3 Milyon Liraya mal olan  İslami İlimler Fakültesine bağlı “Kız Öğrenci Yurdu” 2017-2018 akademik öğretim yılı itibariyle hizmet vermeye başladı.


Otel konforunda hizmet sunumunun yapıldığı ve üniversite yerleşkesinin  4.500 m² lik alanı üzerine inşa edilen Servet İncioğlu Kız öğrenci Yurdu’nda;  24 saat sıcak su, ücretsiz internet gibi hizmetler sunulurken, odaların tamamında buzdolabı ve televizyon bulunuyor.


Tamamen güneş alan odalarıyla ev sıcaklığını aratmayacak şekilde en kaliteli malzemelerle tefrişatının yapıldığı Servet İncioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda idari ofislerin yanı sıra, mescit, misafir odası, 2 adet engelli öğrenci odası, kantin, yemek salonu, teras ve kafeterya yer alıyor.


Mardinli hayırsever iş adamı Servet İncioğlu’nun, üniversite  bünyesinde eğitim gören kız öğrencileri sahiplenerek onlara barınma olanağı sağlamak amacıyla bu anlamlı bağışı yaptığını belirterek teşekkür eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça; 

“Evlatlarımızın faydalı bireyler olarak yetişmelerini temin etmek ve insanlığa hizmet edebilecek konuma getirme yolundaki duyarlılıktan hareketle,  kız öğrencilerimizin ve velilerinin mutlak faydasına olan bu bağıştan ötürü değerli hemşehrimizi canı gönülden kutluyorum.” dedi.


Aile ortamını aratmayan bir yerleşke düzeninde öğrencilerin rahat bir ortamda ders çalışmalarını sürdürebilmeleri için her katta etüt salonu bulunduğunu ve yurt çevre düzenlenmesinin yapıldığı bilgisini vererek konuşmasını sürdüren Rektör Ağırakça:

“Yıllarca ülkesinden ve Mardin’den uzak yabancı bir ülkede; gece gündüz çalışarak alın teriyle kazandığının bir kısmını doğduğu şehre olan vefa duygusunun bir ifadesi olarak öylesine hayırlı bir iş için bağışta bulunan hayırsever hemşehrimizin diğer bütün hemşehrilerimize ve hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum” şeklinde temennilerde bulundu.Bu haber 383 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar