Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Gönüllü Veterinerlerden Anlamlı Ziyaret!

Gönüllü Veterinerlerden Anlamlı Ziyaret!
Eklenme Tarihi : 26 Aralık 2017, 15:31
Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağıyla örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Birçok sokak hayvanı ve evcil hayvanın ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren barınakta, tedavisi mümkün olmayan hayvanlar ise başka şehirlere hayvan hasta nakil araçlarıyla gönderilerek tedavi ediliyordu. Öte yandan barınakta hayvan hastanesi binası da bitirilmekle beraber, hayvan ameliyatlarında daha başarı olunması için de çalışmalar sürüyor. Bu bağlamda Ankara VTM Hayvan Hastanesi’nden gönüllü veterinerler gelerek ameliyatlar gerçekleştirdiler. Veteriner Hekim Op. Dr. Oğuz Kurucu ve Veteriner Hekim Elif Pekişen gönüllü olarak gelerek 2 gün boyunca yaptığı ameliyatlarla hayvanların iyileşmesine katkı sağladılar.


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman sokak hayvanları konusunda başarılı çalışmalara devam ettiklerini söyledi.


Yaman, “İlimizde değişim ve gelişimi her alanda devam etmektedir. Şehrimizin güzelleşmesi adına verdiğimiz mücadelede bir yıla büyük başarıları sığdırdık. Bu konuda hayvan barınağımızda Türkiye’nin örnek aldığı çalışmaları gerçekleştiriyor. Birçok hayvanı rahatlıkla hastane imkanlarıyla tedavi eden barınağımız, hayvan hasta nakilleri ile de dikkat çekiyor. Bizler barınakta güzelliklerin devam etmesi için çalışmaları sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.


Yapılan çalışmalardan bilgi veren Yaman, “Barınağımızın başarısı şehrimize dikkat çekilmesine neden oldu. Bu konuda sağlanan irtibatlar neticesinde başka şehirlerden alanında uzman olan veteriner hekimler ilimize gelerek ameliyatlar gerçekleştiriyor. Bu ameliyatlar bizim bilgi ve birikimimize katkı veriyor. Son olarak Ankara VTM Hastanesi’nden gelen iki veterinerimiz tamamen gönüllük esasıyla iki gün boyunca ameliyat yaptılar. Bunun yanında hayvan hastanesini de bitirdik. Ayrıca olumsuz hava koşullarından hayvanlar zarar görmesin diye de çalışmalar yaptık” diye konuştu.Bu haber 238 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar