Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardinli Yazarın Oyununa Büyük İlgi!

Mardinli Yazarın Oyununa Büyük İlgi!
Eklenme Tarihi : 14 Aralık 2017, 12:13
Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED'in destekleriyle dünyanın ilk sosyal medya temalı tiyatro oyunu 'Twitter Fenomeni Romeo ve İnsta Girl Juliet' seyirciyle buluştu.

Burak ERDEM – MARDİN Küçükçekmece Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde galası yapılan oyuna sanatseverler büyük ilgi gösterdi.


Shakespeare’in dünyaca ünlü oyunu Romeo ve Juliet’i iletişim çağında sosyal medya fenomenleri olarak ele alan oyun, seyirciye bol kahkaha ve sosyal medya bağımlığına farkındalık vadediyor.


Gala sonrası açıklamalarda bulunan oyunun yönetmeni Halil İbrahim Kaplan dünyada ilk kez sosyal medya temalı bir tiyatro oyunu yaptıklarını söyledi. Kaplan, eserde dünyaca ünlü oyun Romeo ve Juliet’in kahramanlarını iletişim çağında sosyal medya fenomenleri olarak ele aldıklarını işaret ederek, sosyal medya konusuna bir farkındalık getirmek istediklerini söyledi.


Eserin yazarı Mardinli Erdi Öget de Türkiye’de sosyal medyanın bir bağımlılığa dönüştüğüne dikkat çekerek; “İlk gösterimde seyircilerin ilgisi bizi oldukça memnun etti. Umarım sosyal medya konusunda bir farkındalık yaratmışızdır, seyircilere iyi bir sosyal mesaj vermişizdir.’’ diye konuştu.


Oyunu Mardin’de Sergilemek İstiyoruz   


Oyunun İstanbul’da ve Anadolu’nun birçok şehrinde sergileneceğini belirten Mardinli yazar Erdi Öget,  “Oluşturmayı hedeflediğimiz sosyal medya farkındalığını memleketim Mardin’de de göstermek istiyoruz. Gerekli girişimlerde bulunduk. Sayın Valimizin sanata olan ilgisi bizi heyecanlandırıyor.” dedi. 


Tiyatro oyununda Tolga Canbeyli, Sıla Kılıçkaya, Sena Karaman, Hakan Bahadır Polat, Kerem Büyüktaş, Onur Alagöz, Kenan Etişgen rol alırken oyunun yardımcı yönetmenliği Alim Dedei, kostüm tasarımını Filiz Köklüçınar ve Yazgülü Batu sahne amirliğini ise Murat Dedei üstleniyor.

Bu haber 520 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar