Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Travel Turkey Fuarı'nda Mardin Rüzgarı!

Travel Turkey Fuarı'nda Mardin Rüzgarı!
Eklenme Tarihi : 08 Aralık 2017, 13:33
Mardin Valiliği öncülüğünde İzmir'de düzenlen 11. Travel Turkey Fuarı'na Mardin Büyükşehir Belediyesi de katıldı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehrin tanıtımı için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirtirken, bu bağlamda İzmir’de 11’incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’ne katıldıklarını kaydetti.


Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi değişimi ve gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda ilde turizmin kalkınması ve ilerlemesi için de önemli projelere hayat veren Büyükşehir Belediyesi, tarihi bölgelere güzellik katacak projelere imza atıyor. Ayrıca Mardin’in tanıtımı için de etkili bir yöntem uygulayan Büyükşehir Belediyesi, tanıtım fuarlarında da yerini alıyor. Mardin Valiliği öncülüğünde İzmir’de düzenlen 11. Travel Turkey Fuarı’na Mardin Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Fuarda Mardin’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, şehre has ürünler ve Mardin Mutfağı anlatıldı.


Mardin En iyi Yerlerde Olacak


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Amacımız ilimizin tanıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektir” dedi. Yaman, “İlimizde sağlanan huzurun ardından turizm konusunda büyük bir canlılık yaşandı. Geçtiğimiz yıllara oranla turist sayısında yüzde yüzün üzerinde bir artış sağlandı. Bizler huzurun ve kardeşliğin şehri olan Mardin’in daha iyi yerlerde olması için çaba veriyoruz. Bu nedenle tanıtım etkinliklerine önem veriyoruz” ifadesini kullandı.


İlimizin Tanıtımı İçin Fuarlar Önemli


Ulusal ve uluslararası tanıtım etkinliklerinde Mardin’İn katılımını aktif olarak gerçekleştireceklerine işaret eden Yaman, “Şehrimizin tanıtımı için fuar ve etkinliklerin önemini biliyoruz. Bu tür organizayonlara binlerce vatandaş katılmakla beraber şehirleri daha iyi tanıma imkanına sahip oluyorlar. Biz de Mardin olarak bu yıl fuara güzel bir hazırlık yaptık. İnanıyoruz ki uzun vadede bu tip etkinliklerin faydalarına birlikte şahit olacağız” diye konuştu.Bu haber 247 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar