Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Kayyumun 1 Yıllık Çalışmaları Anlatıldı!

Kayyumun 1 Yıllık Çalışmaları Anlatıldı!
Eklenme Tarihi : 17 Kasım 2017, 13:59
Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin 16 Kasım 2016 tarihinden bu yana yaptığı projeleri düzenlenen tanıtım programıyla anlatıldı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Devletimizin ve hükümetimizin bize verdiği yerel yönetim görevini bir yıl içinde en iyi şekilde yerine getirerek Mardin halkının mutlu olmasını sağladık” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin 16 Kasım 2016 tarihinden bu yana yaptığı projeleri düzenlenen tanıtım programıyla anlatıldı. Programda  İçişleri Bakanlığı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirilen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman çalışmaları anlattı. Tanıtım programına Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, personeli ve vatandaşlar katıldı. Bir yıllık çalışmaların video ile anlatıldığı programda Mazruna ekibinin gösterileri ve müzik dinletileri de yapıldı.


Devletimizin ve hükümetimizin desteğiyle


Programda bir konuşma yapan Vali/Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Devletimizin ve hükümetimizin sağladığı olanakları ve Büyükşehir Belediye kaynaklarını son kuruşuna kadar Mardin halkına projeler olarak geri döndürdüklerini iletti. Yaman, “ Sayın Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve İçişleri Bakanlığımız tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevlendirilmemizin ardından, ilimizin değişimi, gelişimi ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şehri yeniden inşa etmek için, ilk günden itibaren hedefimizi belirleyerek yol haritamızı çizdik. Büyükşehir belediye bütçemizin her kuruşunun, şehrimize yatırım olarak geri dönmesi düşüncesi ile hareket ettik. Amacımız, medeniyetler şehri olan Mardin’i geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlayarak, herkesin yaşamak ve görmek istediği örnek bir şehir olmasını sağlamaktı” ifadesini kullandı Biz katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla, adalet ve dürüstlükten ödün vermeden, kaynakları planlı, programlı, etkili ve verimli kullanarak “sizin için çalışıyoruz” diyor, vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istiyoruz” ifadesini kullandı.


Bir şehirden daha fazlası için


“Bir şehirden daha fazlası” diyerek yola çıktıklarını anlatan Yaman, “İfade ettiğimiz bu kadim şehirde, Mardinli hemşehrilerimizin daha huzurlu, daha güvenli, daha temiz, daha modern ve daha konforlu hayat sürmeleri için gayret ediyoruz. Farklı dillerin, farklı kültürlerin ve farklı medeniyetlerin hayat bulduğu Mardinimizi, daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.


Her kesime dokunan çalışmalar


Projeler konusunda da bilgi veren Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizde topyekün proje hamlesi gerçekleştirdik. Bu kapsamda gece gündüz demeden çalıştık. Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi ile trafik sıkışıklığına çözüm bulacağız. Şehir genelinde tüm yollarımızda da rekor kırdık. Kırsal mahallelerimizin yollarını beton asfalt ile tanıştırdık. Toplamda 1600 kilometre beton asfalt yaptık. Yolu olmayan 1500 kilometre kırsal mahalleyi yol ile tanıştırdık. Bunun yanında otoparklarlarımızın yapımı devam ediyor. Sosyal sorumluluklarımızda çığır açtık. “mardinmasa” ve Sosyal Hizmet Daire Başkanlığımız ile kanayan yaraları sardık. Spor ve sanat seven gençlik için harekete geçtik. Eski Mardin’de sokaklarımza güzellik kattık. Kadınlarımız çalışmalarımızla kendilerini özel hissetti. Turizm de gelen huzurla patlama yaşadı. İstihdama ve çevreye yönelik yatırımlar ile hemşehrilerimiz için çalıştık. Kısacası Mardin’de her kesime dokunan ve mutlu edecek işleri sağladık”.


Konuşmaların ardından Vali/Belediye Başkan V. Mustafa Yaman katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.Bu haber 394 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar