Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Yaman'ın Eşi, 5 Bin Kadınla Buluştu!

Vali Yaman'ın Eşi, 5 Bin Kadınla Buluştu!
Eklenme Tarihi : 11 Ekim 2017, 12:12
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde kadınları dinlediklerini ve Mardin'e kadınların da gözüyle bakarak çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kadın dostu projeleriyle de beğeni kazanıyor. Kadınların şehre bakışlarını projelerine yansıtan Büyükşehir Belediye, “Kadının Yerinde Kadının Yanında” toplantıları ile dikkat çekiyor. 10 ay süre içinde 17 mahallede 5 bin kadın ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye, kadınların sorunlarına da eğiliyor. Toplantılarda Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’da aktif katılım sağlayarak kadınların beklentilerini dinliyor.


Kadın dostu çalışmalar


“Kadınlarımız ile yaptığımız toplantılar neticesinde Mardin kazanıyor” ifadesini kullanan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde kadınlarımızı önemseyen bir yapıda çalışmalar yapıyoruz. Özellikle kadınlarımızın beklentilerini gözetiyor ve nasıl bir kentte yaşamak istediklerini tahlil ediyoruz. Bunu ‘Kadının Yerinde Kadının Yanında’ toplantıları ile gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımız birçok konuda bize fayda sağlıyor” dedi.


Toplantılar sorun çözüyor


Yaman şöyle devam etti: “Toplantılarımızda kadınlarımızın sorunlarına da eğiliyoruz. Okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın bu sıkıntılarını gideriyoruz. Bunun yanında ev ekonomilerine katkı sağlayacak meslek edindirme kurslarının açıyoruz. Ayrıca kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için girişimcilik ruhlarını ayağa kaldırıyoruz. Kısacası yaptığımız toplantılarla kadınlarımız kazanıyor. Bu tür buluşmalarla Mardin’i güzelleştirmeye devam edeceğiz”

Bu haber 443 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar