Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Kaymakam Öztürk'ün Okul Hassasiyeti!

Kaymakam Öztürk'ün Okul Hassasiyeti!
Eklenme Tarihi : 28 Eylül 2017, 12:09
Artuklu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk ilçeye bağlı mahallerdeki okulları boyattı.

Mardin Artuklu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Şakir Öner Öztürk, ilçeye bağlı mahallelerdeki okulların eğitim ve öğretime eksiksiz olarak hazırlanmasını istedi. Öztürk, Kaymakamlık ve Belediye imkanlarıyla 12 okulun boyatıldığını, bahçe düzenlemesi, ağaçlandırma ve parke döşemesinin yapıldığını söyledi.


Artuklu İlçe Belediye Başkanlığına Kayyım atandıktan sonra, ilçeye bağlı mahallelerde  yaşam şartlarının iyileştirilmesi çaba harcayan Kaymakam Şakir Öner Öztürk, boyaları dökülen, bahçeleri bozulan okulların eksiklerinin giderildiğini söyledi.


Boyanan okulların, bahçe duvarları  ve ağaçlandırma çalışmalarının da tamamlandığını ifade eden Kaymakam Öztürk “İlçe merkezindeki okullar hangi imkanlara sahip ise, uzak mahallerdeki okulların da ayni imkanlara sahip olmasını istiyoruz. Boyası dökülen, bahçeleri bozulan, okullarımızı boyattık, bahçe düzenlemelerini yaptık, okul önlerine ve çevrelerine parke döşedik. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri için ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.


MAHALLE OKULLARINA BUZDOLABI


Mahalle okullarına buzdolabı temin ettiklerini kaydeden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Öztürk “Okullarımızın tüm ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde karşılayacağız. Buzdolabı bulunmayan okullara buzdolabı, okul bahçelerine basket, voleybol sahaları kuruyoruz. Perdesi olamayan okullara perde ve mutfak dolapları temin ediyoruz. Öğrencilerimize futbol, voleybol ve hentbol topu dağıtıyoruz. Öğrencilerimizin boş zamanlarını spor yaparak geçirmelerine imkan sağlayacağız” şeklinde konuştu.Bu haber 411 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar