Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Toplu Ulaşıma Neşter Vuruluyor!

Mardin'de Toplu Ulaşıma Neşter Vuruluyor!
Eklenme Tarihi : 23 Eylül 2017, 09:45
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentteki toplu ulaşım sisteminin şehrin beklentilerini karşılayan ve modern bir hale getirileceğini müjdeledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi 9 ay içinde rekor çalışmalar ile Mardin halkının yüzünü güldürürken, vatandaşların şikayetlerini dikkate alan bir şekilde projelerini sürdürüyor.


Bu noktada toplu taşıma sisteminde de önemli bir devrin başlaması için start verildi. Buna göre il genelinde toplu taşımada yer alan 550 araç revize edilecek. Yenilenen araçlar ile Mardinli vatandaşlar daha konforlu ulaşımla tanışacak. Ayrıca kartlı sistemle vatandaşların ulaşımda son teknikleri kullanması sağlanacak. Öte yandan akıllı duraklar ile Mardinli vatandaşlar gitmek istedikleri güzergahta yer alan otobüsü cep telefonundan takip edebilecek. Hatların optimizasyonu yapılarak ulaşım ağı daha kullanışlı hale getirilecek. İhalesi yapılan çalışma yakın zamanda hizmete başlıyor.


VATANDAŞLARIMIZ NE İSTİYORSA YAPIYORUZ


“Mardin’de ulaşımı en konforlu hale getirmek istiyoruz” ifadesini kullanan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde hemşehrilerimizin beklentilerine yönelik çok yönlü bir çalışma içindeyiz. Ortak akıl ile yönettiğimiz şehrimizde vatandaşlarımız ile sürekli istişare içindeyiz. Bu nedenle onların beklentilerini gözeten bir yapıda projelerimize can vermekteyiz. vatandaşlarımızın en çok istediği konulardan birisi ise toplu taşıma sistemiyle ilgiliydi. Biz bu konuda gerekli adımları hemen attık” dedi.


SİSTEM MUTLU EDECEK


Sistemin yenilenmesi için çalışmaların başladığına dikkat çeken Yaman, “İlimize modern ve konforlu bir sistemi kazandırmak istiyoruz. Bu konuda paydaş olarak gördüğümüz hat sahipleriyle de sürekli toplantı halindeyiz. Yeni sistemle 550 aracı revize ederek yenilemek istiyoruz. Kartlı sisteme geçerek son teknolojiyi kentimizle tanıştırmak niyetindeyiz. Ayrıca akıllı duraklar ve cep telefonu teknolojileri ile vatandaşlarımız gitmek istedikleri güzergahtaki otobüsleri takip edebilecekleri. Daha kullanışlı güzergahlar için de optimizasyon çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda konunun tüm detaylarını halkımızla paylaşacağız” diye konuştu.

Bu haber 1205 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar