Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Bir Sokak Daha Güzelleştirildi!

Mardin'de Bir Sokak Daha Güzelleştirildi!
Eklenme Tarihi : 14 Eylül 2017, 16:11
Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi ve turistik bölgelerinde cazibeyi arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Tarihi Mardin’de değişimin devam ettiğine dikkat çekerken, “Bölgemizin daha da estetik ve güzel olması için çaba veriyoruz” şeklinde konuştu.


Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi ve turistik bölgelerinde cazibeyi arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yıl sonuna kadar 1 milyon turist hedefini koyan Belediye, bu bağlamda örnek çalışmalara imza atıyor. Daha önce Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı Tarihi Mardin’e taşıyarak birimin tarihle içiçe olmasını sağlayan Belediye, şimdi de sokak güzelleştirmesi yaparak emsal bir çalışma yaptı. Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın ye aldığı sokak çalışmalar ile bambaşka bir çehreye büründü.


İLGİYİ DAHA DA ARTTIRACAĞIZ


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentin cazibesini daha da arttırdıklarını dile getirdi. “Amacımız Mardin’i her yönüyle farklı kılmaktır” ifadesini kullanan Yaman, “İlimiz tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken bir şehirdir. Her yıl yüzbinlerce ziyaretçinin akın ettiği Mardin muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır. Biz bu ilgiyi daha çok arttırmak ve bölgenin daha cazibeli olmasını istiyoruz. Bu nedenle özgün çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.


SOKAKLAR GÜZELLEŞİYOR


Yaman şöyle devam etti: “Bu nedenle estetiği olan projelere imza atıyoruz. Bilindiği gibi daha önce Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımızı Tarihi Mardin’e taşımıştık. Şimdi daire başkanlığımızın olduğu sokakta başarılı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sokağımızın ışıklandırmalarının yanı sıra  estetik olmasına imkan tanıyan çalışmalar sağladık. Bambaşka bir havaya bürünen sokak örnek teşkil edecek bir konuma geldi. Buna benzer projelerimize ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.Bu haber 503 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar