Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de 700 Çocuğa Saç Tıraşı!

Mardin'de 700 Çocuğa Saç Tıraşı!
Eklenme Tarihi : 14 Eylül 2017, 16:10
Mardin Büyükşehir Belediyesi Artuklu ilçesine bağlı Kumlu Mahallesi'nde yaşayan 700 çocuğun saç tıraşını gerçekleştirdi.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Çocuklarımızın okul öncesinde hazırlığı ve mutluluğu için varız” ifadesini kullandı.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Artuklu’ya bağlı Kumlu Mahallesi’nde anlamlı bir çalışmaya imza atı. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman himayesinde faaliyetlerini sürdüren Mardin Gönül Elçileri’nin  Kumlu Mahallesi ziyaretinin akabinde oluşan talebin akabinde mahallede yaşayan 700 çocuğun okul öncesinde saçları kesildi. Sabah saatlerinde hareket eden ekipler akşam saatlerine kadar mahallede yaşayan tüm çocukların bakımlarını gerçekleştirdi.


Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bu tür çalışmalar ile çocuklarımızı mutlu ediyoruz” dedi. Yaman şunları söyledi: “İlimizde Belediye olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yaptığımız tüm çalışmalar Mardinli hemşehrilerimizin yaşanabilir bir şehirde yaşaması hedefiyle gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan sosyal sorumluluklarımızla da başarı sağladık. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızı içeren sosyal projelerimiz tüm hızıyla sürmektedir. Bugün de Mardin Gönül Elçileri’nin ziyaretinin ardından oluşan talep nedeniyle Kumlu Mahallemizde yaşayan çocuklarımız için güzel bir projeye imza attık. 700 çocuğumuzun bakımını gerçekleştirdik”


Kumlu Mahallesi Muhtarı Adnan Doğan ise yapılan çalışmadan dolayı Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Doğan çocukların çalışmayla mutlu olduğuna işaret ederken, “Mardin Gönül Elçileri uhdesinde mahallemize gelen Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman hanımefendi çocuklarımız için böyle bir talepte bulundu. Okulların açıldığı bu hafta saçları kesilen çocuklarımız mutlu oldular. Bu mutlulukta katkısı olan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bu haber 339 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar