Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Yaman: 'Projelerimiz Tamamlanıyor'

Vali Yaman: 'Projelerimiz Tamamlanıyor'
Eklenme Tarihi : 08 Eylül 2017, 16:48
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yerel yönetim görevinde oldukları kısa sürede verdikleri sözlerde yüzde 90'lık gerçekleştirme sağladıklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi çalışmalarıyla kenti bir şantiye alanına çevirdi. Sadece 9 aylık bir süreçte Mardin’in sıkıntılarını çözecek ve ufkunu açacak çalışmalara imza atan Belediye, vatandaşların da takdirini kazandı. Kentte mega projelerin yanı sıra alt yapı, üst yapı, sosyal sorumluluk projeleri, sosyal projeler, kültürel ve turistik projeler ve sportif projeler ile yedinden yetmişe tüm vatandaşları ilgilendiren konularda çalışmalar yapan Belediye, 9 aylık süreçte yapılmak istenen projelerde yüzde 90 gerçekleştirme sağladı. Bazı projelerin yer teminlerinin sağlanmasının akabinde ise yüz yüz başarı gerçekleşmiş olacak.


BELEDİYECİLİĞİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPIYORUZ


Mardin’de belediyecilik anlamında başarı elde ettiklerine değinen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Amacımız ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları şehirde mutlu olmalarını sağlamaktır” dedi. Yaman şöyle devam etti: “Devletimizin ve hükümetimizin bize yerel yönetim konusunda görev vermesinin akabinde hemen kolları sıvadık. Hükümetimizin doğrultusunda icraatları başarıyla gerçekleştirmek amacıyla kısa sürede yol haritamızı çizdik. Bütçemizin her kuruşunun vatandaşlarımıza hizmet olarak dönmesi için projelerimiz hazırladık. 9 ay önce göreve geldiğimizde hazırladığımız projelerimizde ise büyük bir başarı kaydettik. Yapacağımız ve vaat ettiğimiz tüm projelerde yakaladığımız oranlarda dolayı mutluyuz”


PROJELERİMİZLE KENTİMİZ GÜNDEN GÜNE DEĞİŞİYOR


Projelerin kente geri dönüşlerinin çok yakında olacağını aktaran Yaman, “İlimizdeki tüm projeler hemşehrilerimizin marka bir şehirde yaşaması içindir. Bu nedenle yollarımızı sil baştan yenileyerek rekor rakamlara imza attık. Kentimizin tıkanan kalbi olarak gördüğümüz Kızıltepe Kavşağı’nda battı çıktı projesini başlattık. Bu proje kısa sürede son bulacak. Parklarımızla bahçelerimizle yemyeşil ve nefes alan bir kentin olması için yolumuzda ilerledik. Sosyal sorumluklarımızda herkesi kucaklayan bir yapıda olduk. Gençlerimize has projeler yaptık. Engelli kardeşlerimizin yükünü azaltan çalışmalar düzenledik. Çocuklarımızın yüzlerini daha da güldürecek işlere imza attık. Gençlerimizin alanlarını çoğalttık. Sporla ve sanatla yoğrula yeni bir nesil için çaba verdik. Alt yapı ve üst yapıda olmaz denilenleri gerçekleştirdik. Şehrin trafiğine soluk aldırmak için uğraştık. Turizmin gelişmesi adına hedeflerimizde ilerledik. Kısacası her yönden herkese dokunan işlere imza attık. İlimiz için güzel çalışmalar devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 419 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar