Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Yaz Spor Kursları Sona Erdi

Mardin'de Yaz Spor Kursları Sona Erdi
Eklenme Tarihi : 26 Ağustos 2017, 10:46
Mardin Büyükşehir Belediyesi okulların tatil olmasının akabinde çocukların yaz aylarını daha güzel geçirmeleri amacıyla açtığı yaz spor kursları tamamlandı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman çocukların yaz aylarını daha güzel geçirmeleri için açılan yaz spor okullarına yoğun ilgi gördüğünü kaydederken, “Çocuklarımıza bu yaz olumlu katkılar sağladık” ifadesini kullandı.


Kent genelinde mahallelere vatandaşların ayağına getirilen portatif havuzlarda verilen yüzme kurslarının yanı sıra, voleybol, bisiklet, bocce, basketbol, jimnastik ve futbol kursları yoğun ilgi gördü. Sadece Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan iki portatif yüzme havuzunda bin 600 civarında kursiyer eğitim alırken, il genelindeki portatif havuzlarda toplamda 6 bin 500 öğrencinin faydalandığı öğrenildi. Diğer kurslarda da binlerce öğrenci spor öğrendi. Yaz spor okullarının kapanışı ise Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içinde yer alan portatif havuzlarda gerçekleştirildi. Tören Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra, daire başkanları, öğrenciler ve velileri katıldı.


Portatif havuzlar ile mahallelere havuz hizmeti


Burada bir konuşma yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Biz kentimizin gelişiminin yanı sıra çocuklarımız ve öğrencilerimiz için de güzel bir kenti inşa etmekteyiz. İlimizde her yaştan her kesimden vatandaşımızın yanında olduğumuz gibi çocuklarımızın da her zaman yanındayız. Bunu yaz boyunca yaptığımız etkinlikler ile gösterdik.  Okulların tatil olmasının hemen akabinde programlarımızı yaparak kurslar için kolları sıvadık. Birçok branşta kurs açarak çocuklarımızın gelişimine katkı sağladık. Bunun yanı sıra “Mahalleme Havuz Geldi” projesiyle havuzları çocuklarımızın ayağına getirdik. Netice itibariyle portatif havuzlarımıza binlerce çocuğumuz yüzme öğrendi. Diğer branşlarda ise yine binlerce çocuğumuz yeteneklerini ortaya çıkardı” dedi.


İlçelerde de yapıldı


İlçelerde de başarılı çalışmaların olduğun vurgulayan Yaman, “Biz ilçelerimizde de açılacak kursları ve portatif havuzları destekledik. İl merkezimiz gibi ilçelerimizde de bu kapsamda kurslar düzenlendi. Netice itibariyle kent genelinde on binlerce çocuğumuzun unutamayacağı bir yaz geçirmesine vesile olduk. Çocuklarımızın mutluluğunu daim kılmak için çalışmalarımız sürecek” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 429 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar