Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

2. OSB Alt Yapı Çalışmaları Başladı

2. OSB Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Eklenme Tarihi : 26 Ağustos 2017, 10:43
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kentte istihdamın artması ve ekonominin daha da gelişmesi için kurulması planlanan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmalarının başladığını söyledi.

Mardin’de başlayan istihdam seferberliğinde önemli adımlar atılıyor. Kentin sanayisinin gelişmesi, ekonomisinin daha da büyümesi ve istihdamın sağlanması adına geçtiğimiz aylarda altyapı ihalesi yapılan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar başladı. Bittiğinde Bin 40 dönüm alanda hizmet verecek yeni organize sanayi bölgesinde 72 fabrika yer alabilecek. Yaklaşık 10 bin kişinin istihdamına imkan tanıması öngörülen yeni organize sanayide, açılması planlanan OSB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi nitelikli personelin yetişmesine imkan tanıyacak. Bölgede sosyal tesisler de olacak.


Sanayi ve ekonomi gelişecek


2. Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Amacımız ilimizde sanayinin ve ekonominin gelişmesidir” diye konuştu. Yeni organize sanayinin kente her yönüyle katkı sağlayacağını vurgulayan Yaman, “İlimizde son dönemlerde güzel gelişmeler yaşanıyor. Kentimizi ekonomik göstergeleri her yönüyle iyi bir şekilde seyrediyor. Bir yandan turizmde yaşanan canlılığın kent ekonomisine sağladığı katkının yanı sıra diğer yandan da sanayimizi ve ekonomimizi şaha kaldıracak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde işler yolunda gidiyor” dedi.


İstihdama katkı sağlayacak


Yaman, “Yeni sanayimizin altyapı çalışmalarına başladık. Bölgemizde çalışmalar bittiğinde 72 adet sanayi kuruluşu hizmet verebilecek. Bunun karşılığında ise 10 bin vatandaşımıza istihdam sağlamış olacağız. Öte yandan nitelikli işgücünü ise bölgede açılacak teknik lise ile sağlamış olacağız. İlimizin istihdam ve ekonomik anlamda da geleceğe güvenle bakması için çalışmalarımız sürecek” ifadesini kullandı.

Bu haber 354 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar