Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin'de Yollar Sorun Olmaktan Çıkıyor!

Mardin'de Yollar Sorun Olmaktan Çıkıyor!
Eklenme Tarihi : 22 Ağustos 2017, 13:25
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte kent genelinde yol çalışmalarıyla rekorlar kırdıklarını söyledi.

Yaman, “İlimiz iki kurumun çalışmalarıyla bin 510 kilometre beton asfalt ve sathi kaplamaya kavuşarak önemli bir rakama ulaşacak” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi kentte yollar konusunda dikkat çeken rakamlara imza atıyor. Kırsal mahallelerde dahil olmak üzere yol sorunun bitirmek için gece gündüz demeden projelerine devam eden Belediye, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de katkılarıyla rekor rakamlara ulaşıyor. Buna göre Belediye ve Karayolları Genel Müdürlüğü çalışmalarıyla bin 060 kilometre BSK asfaltı sezonu bitinceye kadar tamamlanmış olacak.. Ayrıca 450 kilometre sathi kaplama Belediye eliyle sezon bitmeden tamamlanacak. Böylece toplamda bin 510 kilometre yol ile Mardin’de rekorlar kırılmış olacak. Yapımına başlanan Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi de yol ve trafik konusuna rahatlamaya neden olacak.


Rakamlar ortada


Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin yollarında kısa sürede beklenilenin üstünde rakamlara ulaşıyoruz” ifadesini kullandı. Yaman, “İlimizin her yönüyle güzel ve yaşanabilir olması amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Marka bir kenti inşa edebilmek adına 9 aylık dönemde önemli çalışmalara imza attık. Bu konuda önem verdiğimiz çalışmaların başında ise yollar geliyordu. Kentimizin 4 bin 700 kilometrelik yol ağında sorunlu hiçbir yolun kalmaması ve kaliteli yollara kent genelinin kavuşması için tüm birimlerimizle fedakar bir şekilde çalıştık. Rakamlar karşımıza çıktığında ise ne kadar başarılı olduğumuzu gördük” diye konuştu.


Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna


Belediye ve Karayolları Genel Müdürlüğü çalışmaları ile yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Yaman, “Sezonun başlamasıyla birlikte iki kurum sahada çalışmalarına hemen start vermiştir. Netice itibariyle beklenilen rakamların üstüne çıkılarak ilimizde hizmet atağına geçilmiştir. Vatandaşlarımız uzun yıllar beklediği yollara, yaptığımız çalışmalar ile kavuşmuştur. Sadece iki kurumun ortak çalışması ile ciddi rakamlara asfalt sezonu bitmeden ulaşacağız. Yollarda bin 060 kilometre BSK Belediyemiz ve Karayolları Genel Müdürlüğü çalışmalarıyla 2017 yılı bitmeden kazandırılıyor. 450 kilometre sathi kaplama çalışması da kurumumuzca yapılıyor. Böylelikle bin 510, kilometre yol ilimize kazandırılmış olacak. Ülkemizin en doğusu ve en batısı arası bin 565 kilometre yol olduğu düşünüldüğünde neredeyse  bu rakama ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 524 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar