Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Hedef 900 Km Asfalt!

Mardin'de Hedef 900 Km Asfalt!
Eklenme Tarihi : 13 Ağustos 2017, 10:43
Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin yol ağında hiçbir sıkıntı kalmaması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yollar konusunda hedefledikleri rakamların üzerine çıkacaklarını iletirken, 3 aylık zaman diliminde 210 kilometre sıcak asfalt ve sathi kaplama yapıldığını ve sezon bitimine kadar bu rakamı 900 kilometreye çıkaracaklarını bildirdi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin yol ağında hiçbir sıkıntı kalmaması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bir yandan il merkezinin trafik sıkışıklığını azaltmak için mega projelere yön veren Belediye, diğer yandan kırsal mahallelerin yol ağının kusursuz olması için mücadele veriyor. Bu bağlamda hedeflenen yol rakamlarının üstünde rakamlara ulaşılması planlanıyor. 3 ay gibi bir dönemde 210 kilometre sıcak asfalt ve sathi kaplama yol yapımı ile başarıya ulaşan Belediye, sezonun sona ermesinde toplamda 900 kilometre sıcak asfalt ve sathi kaplama  yolu bitirmeyi yeni hedeflerinin arasına koydu.


Her şey Mardin için


“İlimiz için verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yollar konusunda da azami hassasiyet içinde çalıştıklarını kaydetti. Yaman şunları dile getirdi: “Kentimizin gelişimi ve değişimi adına tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Şehrimizin her yönüyle yaşanabilir olması için yaptığımız planlamalarda sapma olmadan ilerleme kaydetmekteyiz. Ciddiyetle üstünde durduğumuz konulardan birisi de yollardı. Özellikle kırsal mahallelerimizin bu konuda büyük sıkıntıları vardı. Şimdi tüm ekiplerimiz bütün ilçelerimizde fedakarca çalışmalarını yapıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile hedeflerimizi daha da büyüttük”


Hedefler büyüdü


Çalışmaların rakamlara da yansıdığını ileten Yaman, “Kentimizde asfalt sezonunu başlattığımızda, sezon boyunca 750 kilometre sathi kaplama sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştireceğimizi ifade etmiştik. Birimlerimizin özverili çalışmaları bu rakamın daha da artmasını sağladı. Şimdiki hedefimiz toplamda 900 kilometre sıcak asfalt ve sathi kaplama  yol çalışmasını bitirmektir. İnanıyoruz ki şu ana kadar gösterdiğimiz performans bu hedefimize ulaşmamız için referans olmuştur. İlimizin güzel geleceği için çalışmalara devam edeceğiz” ifadesiyle sözlerini noktaladı.  

Bu haber 584 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar